• „Solidarni z Ukrainą”.

• Szkoła Podstawowa nr 5 wspólnie z OSP pragnie włączyć się do akcji „Solidarni z Ukrainą”.

Prosimy o przynoszenie do Szkoły  Podstawowej nr 5 nowych i zapakowanych rzeczy.

Ochrona przed zimnem: koce termiczne, śpiwory, ciepłe koce, peleryny,

Zestaw naczyń jednorazowych: noże, talerze, sztućce, kubki,

Potrzebne także: zapałki, świece, baterie, power banki.

Środki higieniczne i pielęgnacyjne: mydło, pasty do zębów i  szczoteczki chusteczki nawilżające, ręczniki papierowe, pampersy, pieluchy dla dorosłych, podpaski.

Żywność: woda mineralna, batony, czekolada, żywność w puszkach, makarony, płatki błyskawiczne, produkty nadające się do szybkiego przygotowania.

Od poniedziałku 28.02 do piątku  4.03 dary składamy na parterze do opiekunów wolontariatu: A. Sikory, M. Kamińskiej, K. Pódy, A. Zborowskiej, W. Kozioł.

Najpilniej do wtorku  potrzebne są środki opatrunkowe (priorytet), koce mogą być używane, śpiwory, żywność, ubrania dla dzieci. Strażacy w środę zawiozą pierwszy transport na granicę.

Prosimy o solidne zakapowanie rzeczy, aby nie wypadały podczas transportu.

Działajmy szybko, czas ma znaczenie.

Pomóżmy, bądźmy razem !