•  ,,Ostatni raz z moją klasą...”
     •  ,,Ostatni raz z moją klasą...”

     • W czwartkowe popołudnie (23-go czerwca) ponad 90-cioro ósmoklasistów w towarzystwie swoich rodziców i rodzeństwa, wzięło udział w uroczystym pożegnaniu  szkoły podstawowej.

      To wyjątkowe spotkanie rozpoczęła pani dyrektor Iwona Stańczyk, witając wszystkich zgromadzonych. Zaraz po tym został wprowadzony sztandar i odśpiewany hymn szkoły. Poczet sztandarowy, składający się z uczniów klas ósmych, uroczyście przekazał sztandar, szarfy oraz rękawiczki swoim młodszym następcom. Wszystko to odbyło się w bardzo podniosłej atmosferze.

      Dalsza część całego wydarzenia była prowadzona przez absolwentów. To oni prowadzili galę, śpiewali, tańczyli, grali na instrumentach (podkłady w wykonaniu: Ani, Olgi, Marcela),  prezentowali wyniki swoich projektów, przenosili zabawne sytuacje z życia szkoły do mini scenek teatralnych, zachwycali swoimi umiejętnościami i osiągnięciami sportowymi, ale przede wszystkim odbierali zasłużone wyróżnienia w różnych dziedzinach.

      Nie da się ukryć, że w SP5 mamy bardzo zdolną i wszechstronną młodzież!!!

      Kacper i Julia w iście  hollywoodzkim stylu powitali zebranych i zaprosili na pierwszy punkt programu, a był nim przepięknie wykonany taniec Kasandry.

      Piękny był też cały „sznur” uczniów wyróżnionych za wyniki w nauce, do których powędrowały pamiątkowe tarcze szkolne w ozdobnym etui. Rodzice wyróżnionych absolwentów odebrali z rąk wychowawców List Gratulacyjny za wzorowe wychowanie syna/córki.

      Spora grupa rodziców otrzymała także Podziękowania za wspieranie pracy szkoły, zaangażowanie             i stałą pomoc wychowawcom klas. Serdecznie DZIĘKUJEMY raz jeszcze!

      Za swoje dobre serce i chęć niesienia pomocy wielu absolwentów otrzymało dyplom i pamiątkową plakietkę od lidera naszego szkolnego wolontariatu, pani Kasi Pódy.

      Ósmoklasiści ubawili nas do łez swoją prezentacją o Antarktydzie, chcąc w ten sposób pokazać, że projekty i innowacje nie są im obce. Pani Mariola Dębska-Woźniak, pani Ewa Dobija oraz pani Agnieszka Ziółkowska nagrodziły osoby, które w szczególny sposób wyróżniały się swoją postawą, zaangażowaniem i stałym podnoszeniem swoich umiejętności.

      Po tychże wyróżnieniach przyszedł czas na nauczycieli wychowania fizycznego. Chcieli oni w sposób szczególny nagrodzić naszych szkolnych sportowców, których niesamowite osiągnięcia (pomimo lat pandemii) mogliśmy podziwiać oglądając prezentację. W ich ręce powędrowały pamiątkowe statuetki.

      Atmosfera była coraz bardziej gorąca, a podgrzała ją jeszcze bardziej pani Dyrektor, ogłaszając nazwiska zwycięzców wyróżnionych tytułem Sportowca Roku w kategorii chłopców  i w kategorii dziewcząt. Spośród wszystkich nominowanych Sportowcami Roku zostali: Milena Maciejczyk z kl.8e oraz Jakub Hudziec z kl. 8d! Co ciekawe i Milena, i Jakub swoją przyszłość wiążą właśnie ze sportem. Trzymamy za Was kciuki!!!

      Jeśli ktoś myśli, że na tym nasza gala się zakończyła, informuję, że nie.

      Przez kilka lat nie przyznawaliśmy tytułu Absolwenta Roku, gdyż klasy szóste przechodziły do innych szkół i tam kończyły szkołę podstawową. Ten rok jest wyjątkowy, gdyż po 22 latach znowu mieliśmy ósmą klasę, a spośród uczniów pięciu ósmych klas ABSOLWENTEM ROKU została KLAUDIA PUSTELNIK z kl.8d. Wzruszenie było ogromne! Klaudio, gratulujemy Ci jeszcze raz i życzymy powodzenia!!!

      Absolwentka Roku otrzymała pamiątkową złotą tarczę oraz nagrodę rzeczową, a Jej zdjęcie zostanie umieszczone w specjalnej Księdze Absolwentów.

       

      W imieniu wszystkich absolwentów,  Tosia  z klasy 8b zwróciła się do wszystkich pracowników szkoły i pięknymi, ciepłymi słowami podziękowała za ich trud:

      Zliczenie wszystkiego, co pracownicy tej szkoły zrobili dla nas w ciągu minionych ośmiu, pięknych lat nie jest możliwe, więc chciałabym podziękować za te najważniejsze rzeczy.
      Za serce, uśmiech, dobre słowo,
      zachętę do pracy, gdy nic się nie udawało
      i pochwałę, gdy wszystko szło dobrze.
      Za pomoc w odkrywaniu tego, w czym jesteśmy najlepsi
      i przekonywanie, że możemy zrobić więcej, niż się spodziewamy.
      Za pokazanie nam, że się liczymy i jesteśmy ważni.
      Wszystko to i jeszcze więcej pozostanie w naszej pamięci na zawsze, jako najlepsze wspomnienia ze szkoły podstawowej. Dziękujemy.

      Pod koniec uroczystego pożegnania zgromadzeni w hali usłyszeli dwukrotnie piosenkę pt. „Ostatni raz z moją klasą”, którą odśpiewali najpierw przedstawiciele klas, a potem wychowawczynie.

      Ta wyjątkowa  uroczystość zakończyła się przepięknie wytańczonym polonezem!

      Kochani ósmoklasiści, byliście cudowni!

       

      Życzymy Wam wszystkiego dobrego.

      „Dzisiaj każdy z Was ma swój nowy świat, całkiem nowy świat...”

       

      I.S.

      galeria zdjęć

     • Rodzice uczniów klas ósmych- WAŻNE

     • 8.07.2022r. (piątek) w godz. 9.00- 13.00 należy odebrać Zaświadczenie  o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty uczniów, którzy przystąpili do egzaminu ósmoklasisty w maju 2022r.

      Szczegóły w dzienniku LIBRUS.

   • Kontakty

    • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach
    • sekretariat@sp5.czechowice-dziedzice.pl sekretariat.sp5@czechowice.edu.pl
    • tel.:0-32-215-34-27 Faks:0-32-215-96-72 kom.:695 079 921
    • ul. Klasztorna 21 43-502 Czechowice-Dziedzice śląskie Polska Poland
    • login SP5MKCzechowice
   • Logowanie