• Konkurs Literacko-Plastyczny

• 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego.

Święto to ma na celu: podkreślenie różnorodności językowej świata, zwrócenie uwagi na języki zagrożone i powoli ginące oraz przypomnienie, że chroniąc język ojczysty - dbamy o tożsamość kulturową.

Język polski zaliczany jest do grupy najtrudniejszych do nauki języków świata.

Polszczyzna jest piękna,
        ponieważ szeleści jak jesienne liście,
        skrzypi jak mróz zimową porą,
        świszczy jak wiosenny wiatr,
        ale i tak rozgrzewa nas,
        niczym lato,
        ortografią i interpunkcją!
        (Karolina Błażejczyk)

Drodzy Uczniowie, zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-literackim organizowanym w naszej szkole:)

Niech_zatrzeszcza_skrzydla_chrzaszcza_-_regulamin_konkursu.docx

• ZAPRASZAMY NA KONKURS CZYTELNICZY " KTO TO CZYTA?"

• Regulamin konkursu czytelniczego

„Kto to czyta?”

1. Organizatorem konkursu czytelniczego „Kto to czyta?” jest Biblioteka w Szkole Podstawowej nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach.
        2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII.
        3. Konkurs będzie realizowany w okresie 15-26 stycznia 2024r.
        4. Zadanie konkursowe polega na odsłuchaniu 7 fragmentów książek czytanych przez nauczycieli pracujących w tutejszej szkole. Uczeń biorący udział w konkursie powinien rozpoznać osoby czytające i wpisać ich imiona oraz nazwiska odpowiednio na kartę odpowiedzi, a następnie kartę oddać w formie papierowej nauczycielowi bibliotekarzowi  (Anna Kadewska) do 26 stycznia 2024r.
        5. Plik dźwiękowy do odsłuchania fragmentów książek umieszczony jest
          na stronie Szkoły w zakładce Biblioteka. Karty odpowiedzi można pobrać ze strony internetowej lub pobrać w formie papierowej w Bibliotece szkolnej.
        6. Spośród osób, które prześlą poprawne odpowiedzi, wylosowanych zostanie trzech finalistów.
        7. Wręczenie nagród odbędzie się 13 lutego o godzinie 11.30 w Bibliotece szkolnej.

Konkurs_czytelniczy_-_karta_odpowiedzi__1.docx

Konkurs_czytelniczy_-_karta_odpowiedzi.pdf

Plik dźwiękowy do odsłuchania fragmentów książek: