• Jedyna taka noc

Dnia 22.12.22 cała społeczność szkolna wzięła udział w uroczystym apelu.Tym jakże przyjemnym wydarzeniem rozpoczęliśmy uroczyste świętowanie. Składaniem życzeń, przypomnieniem zwyczajów Bożonarodzeniowych, recytacją wierszy i wspólnym kolędowaniem, staraliśmy się podtrzymać naszą polską tradycję. Spotkanie przygotowała kl. 8b pod opieką pań: Renaty Czarnieckiej i Katarzyny Pódy oraz Pani Barbary Świerkot, która pomogła w przygotowaniu wspólnego śpiewu kolęd. Nasza szkoła rozbrzmiewała śpiewem i tańcem przygotowanym przez dziewczynki z kl. 4 i 5 pod kierownictwem p. Iwony Sojki. Również klasy młodsze miały swój udział w szkolnym kolędowaniu. Pod opieką swoich wychowawców przygotowały i pięknie zaśpiewały dwie kolędy „Wigilia” i „Bosy pastuszek”. Odświętne stroje naszych uczniów dodatkowo podkreślały uroczysty nastrój. Apel zakończyły życzenia p.Dyrektor Iwony Stańczyk, skierowane do uczniów, nauczycieli i  pracowników naszej szkoły.

Zapraszamy do śledzenia naszych zmagań na Fb  i w galerii zdjeć.

Z życzeniem Szczęśliwego Nowego Roku

opiekunowie wraz z kl. 8b

• Projekt "Zakręceni na niebiesko".

• Świąteczne życzenia to już nasze trzecie zadanie związane z projektem Zakręceni na niebiesko. Tym razem klasa 3b wraz z panią Jolą i panią Agatą podjęli się stworzenia życzeń świątecznych na bazie obrazków graficznych. Uczniowie stworzyli podwójną wersję życzeń, która docelowo została stworzona dla osób z autyzmem.

• WYCIECZKA DO WARSZAWY W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU POZNAJ POLSKĘ!

W dniach 6-8.12.2022 r. uczniowie klas VII-VIII, którzy wygrali quiz z wiedzy o Warszawie, mieli możliwość poznania naszej stolicy. W naszym bogatym programie zwiedzania znalazły się obiekty: Zamek Królewski, Cmentarz Powązkowski, starówka, trakt królewski, pałac w Wilanowie, Muzeum Historii Żydów Polskich Polin, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Narodowe. Dodatkowymi atrakcjami były: przejazd najnowszym odcinkiem linii metra pod Stadion Narodowy oraz udział w jarmarku świątecznym. Młodzież wróciła z wyjazdu pełna pozytywnych wrażeń oraz doświadczeń.

Wyjazd ten, przygotowany w ramach działalności Szkolnego Klubu Turystycznego, w 80% został sfinansowany z rządowego projektu Poznaj Polskę oraz w 20% z wpłat rodziców uczniów

• ANDRZEJKI W KLASIE 3A I 3B

• 30 listopada 2022 odbył się bal andrzejkowy, w którym uczestniczyły klasy 3a i 3b. Dzieci przy pomocy starszych koleżanek zapoznały się z genezą zwyczajów andrzejkowych oraz z różnorodnymi wróżbami. Dzieci w formie zabawy wróżyły sobie przyszłość. Posiłkiem były słodycze oraz pizza. W ulubionej takt muzyki uczniowie tańczyli różne układy.

• „ŚNIADANIE DAJE MOC” - II ODSŁONA

• W dniu 29 listopada 2022 odbyła się II odsłona szkolnej akcji  „Śniadanie daje moc”. Akcja objęła wszystkich uczniów z naszej szkoły, którzy po raz kolejny mogli usłyszeć o wartości posiłku, jakim jest pierwsze śniadanie. Zostali poczęstowani pyszną owsianką, wzbogaconą o kakao, bakalie, owoce, serek waniliowy. Do akcji włączyła się Rada Rodziców, sponsorując produkty do sporządzenia owsianki i szkolny wolontariat, który zakupił pojemniki na owsiankę.

• Wycieczka klasy 3a i 3b

• W dnia 6 grudnia 2022 klasy 3a i 3b pojechały na wycieczkę. Najpierw w Krakowie Nowej Hucie podczas spektaklu „Kraina śniegu” spotkały się z Mikołajem. Następnie przejechaliśmy autokarem do Wieliczki, gdzie dzieci korzystały z atrakcji w parku rozrywki. Ostatnim punktem wycieczki była wizyta w fabryce bombek, gdzie dzieci poznały się z technologia produkcji bombek świątecznych. W trakcie warsztatów plastycznych każde dziecko własnoręcznie ozdobiło swoją bobbkę, która będzie pamiątką z pobytu w tej Fabryce. Dzieci miały również możliwość zakupu ozdób świątecznych w przyfabrycznym sklepie.

• Projekt "Zakręceni na niebiesko"

• W ramach projektu Zakręceni na niebiesko uczniowi klas 4a,4b, 5a,5b,6a,7a,7b wraz z panem Jarosławem z plastyki stworzyli piktogramy, które opisywały emocje, oraz sposoby korzystania ze stołówki szkolnej i WC   Piktogramy pełnią ważna funkcję w komunikacji, zwłaszcza u osób z autyzmem.