Strona główna

      • Zakończenie roku szkolnego to wyjątkowy moment dla całej społeczności szkolnej. To czas podsumowania miesięcy pełnych nauki, wyzwań, sukcesów i wspólnych doświadczeń. Uczniowie odbierają świadectwa, a nauczyciele i rodzice mogą z dumą spojrzeć na osiągnięcia młodych ludzi.
      • Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólnie spędzony rok w świetlicy. 🌞



        Był to czas pełen radości, zabawy, rozwijania zainteresowań oraz wielu miłych i niezapomnianych chwil. 🎨📚😊
      • 24 czerwca uczniowie klasy 2a wybrali się na piknik do Szwajcarskiej Doliny. Słoneczna pogoda i piękne otoczenie sprzyjały wspólnej zabawie oraz odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Dzieci chętnie brały udział w zabawie w berka, puszczały kolorowe bańki mydlane, grały w gry planszowe i karty. Nie zabrakło także smacznego popcornu oraz wielu okazji do rozmów i wspólnego śmiechu. To był dzień pełen radości i beztroskiej zabawy.
      • Nadszedł upragniony koniec roku szkolnego i ostatni dzień nauki szkolnej. Uczniowie klasy 4 a postanowili to wykorzystać i udali się do Urzędu Miejskiego na spotkanie z pierwszym zastępcą burmistrza- panem Maciejem Kołoczkiem. Pan burmistrz wprowadził uczniów do budynku urzędu, zaprosił do swojego gabinetu i bardzo wyczerpująco opowiedział, zarówno o swojej pracy, jak i pracy Rady Miejskiej i urzędników. Następnie odpowiedział na wszystkie pytani
      • W piątek 16 czerwca klasa 4 a korzystając z ładnej pogody udała się do Woźniakówki na spotkanie z alpakami. Uczniowie poznali historię i zwyczaje tych ciekawych zwierząt. Chodzili z nimi na spacery i uczyli się je karmić. Następnie, dzieciaki piekli pyszne kiełbaski na ognisku oraz ziemniaczki, które ze smakiem spałaszowali. Nie obyło się też bez słodkiego poczęstunku od pani Mariolki. Radośni, z uśmiechami na buzi i dobrymi humorami wrócili do d
      • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na uroczystość zakończenia roku szkolnego, która odbędzie się w piątek, 26 czerwca 2026 roku. Nasze świętowanie rozpoczniemy od Mszy Świętej o godzinie 8:00, a bezpośrednio po jej zakończeniu odbędzie się oficjalny apel oraz spotkania uczniów z wychowawcami w klasach, połączone z wręczeniem świadectw.
      • Dzieci z klasy 1b zaprezentowały się dziś przed uczniami klas młodszych w przedstawieniu pt." Żabki". Było to podsumowanie zajęć artstycznych, na które uczęszczały przez rok szkolny. Dzieci same zrobiły kukiełki oraz scenografię do przedstawienia. Zaprezentowały się wspaniale🙂
      • 19 czerwca 2026 klasa 3a wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu – Dniu Pustej Klasy, spędzając cały dzień na świeżym powietrzu w malowniczym Jaworzu. Zamiast tradycyjnych zajęć w szkolnych ławkach, uczniowie uczyli się i bawili w otoczeniu przyrody.
      • Uczniowie klasy 3a uczestniczyli w cyklu zajęć edukacyjnych „Ratujemy i uczymy ratować”. Podczas spotkań dzieci zdobywały wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
      • Gdy w piątkowe popołudnie korytarze opustoszały, szkoła zamieniła się w miejsce pełne przygód i dobrej zabawy.

        Uczniowie klasy 2a stawili sie z kocykami pod pachą, by obejrzeć film podczas plenerowego kina pod chmurką. Na przekąskę był popcorn i pyszna pizza. Po seansie uczniowie z latarkami w dłoniach odkrywali nocne oblicze szkoły, zagladając do sal lekcyjnych, a nawet pokoju nauczycielskiego. Nie zabrakło karaoke, gier planszowych i sportowyc
        • Wycieczka klas ósmych do Warszawy
          • Wycieczka klas ósmych do Warszawy

            Ile można zobaczyć i przeżyć, wybierając się na jednodniową wycieczkę pociągiem do Warszawy? Mnóstwa różnorodnych emocji doświadczyli ósmoklasiści, którzy przemierzyli stolicę wzdłuż i wszerz, spoglądając na nią z różnych perspektyw.Miejsca znane z Kamieni na szaniec - Pawiak, dawna siedziba gestapo przy al. Szucha, Arsenał i Powązki - stały się prawdziwe, bliskie i poruszające. Z kolei Stadion Narodowy to spora dawka pozytywnej energii, ale też wysiłku włożonego w pokonywanie niezliczonych schodów. A na koniec - spojrzenie na Warszawę z 53 piętra wieżowca Varso Tower. Pobyt na odkrytych tarasach widokowych, a nawet jazda windą panoramiczną to niezła dawka adrenaliny i ekscytacji.Lubimy ten rodzaj zmęczenia, który pozostaje po wspaniale i radośnie przeżytym dniu!

        • Rajd szkolny na Błatnią 2026
          • Rajd szkolny na Błatnią 2026

            22 maja 2026 roku ponad 200 uczestników wyruszyło harcerskim szlakiem z Jaworza Nałęża na Błatnią. Dopisała nam przepiękna, słoneczna pogoda, a wszystkim towarzyszyły doskonałe humory i wspaniała atmosfera.

            Na zakończenie wspólnej wędrówki nie zabrakło pysznej zupy pomidorowej, która po górskim wysiłku smakowała wyjątkowo.

        • Zdrowie na talerzu
          • Zdrowie na talerzu

            20, 25 i 26 maja klasy 5a, 6a, 7a uczestniczyły w wyjątkowych warsztatach ekologiczno-dietetycznych Misja: Zdrowie na talerzu - eko zmiana na talerzu, realizowanych we współpracy z Centrum Usług Społecznych w Czechowicach-Dziedzicach.Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania, świadomych wyborów konsumenckich oraz wpływu codziennych nawyków na środowisko. Podczas warsztatów młodzież dowiedziała się m.in. jak czytać etykiety produktów spożywczych, ile cukru znajduje się w popularnych napojach oraz dlaczego warto wybierać mniej przetworzoną żywność.Dużym zainteresowaniem cieszyła się część praktyczna, podczas której uczniowie tworzyli tablice zdrowia oraz zakładali własne hodowle kiełków. Zajęcia miały charakter interaktywny i angażowały uczestników do wspólnej dyskusji oraz pracy zespołowej.

        • Podziękowania!❤️
          • Podziękowania!❤️

            Szanowni Państwo,

            Zespół Szkolnego Wolontariatu składa ogromne podziękowanie za zakup obrazów. Zebraliśmy 1700zł. Dochód w całości przekażemy na pomoc dla Moniki Rąbel. Jeszcze raz dziękujemy za wielkie serce i wrażliwość.

            Z wyrazami szacunku SKW.

        • Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2026!
          • Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2026!

            Zaprosiliśmy uczniów do udziału w akcji "Wypożycz książkę w ciemno". Owinięte papierem książki-niespodzianki z krótkim opisem czekały na czytelników biblioteki szkolnej, którzy mieli zdać się na los i wypożyczyć tajemniczą paczkę.

            Dzięki tej akcji uczniowie mieli okazję poszerzyć horyzonty czytelnicze i poznać nowych autorów.

        • Podróż do świata dinozaurów.
          • Podróż do świata dinozaurów.

            Uczniowie klasy 5a uczestniczyli w niezwykłej podróży do świata dinozaurów i prehistorii. Podczas pobytu w JuraParku w Krasiejowie mieli okazję zobaczyć imponujące modele prehistorycznych gadów i płazów, odwiedzić Tunel Czasu oraz Prehistoryczne Oceanarium.Duże wrażenie zrobiło także Kino 5D i Park Nauki i Ewolucji Człowieka, gdzie mogli przenieść się miliony lat wstecz i poznać historię naszej planety w ciekawy i nowoczesny sposób. Nie zabrakło również czasu na wspólną zabawę i integrację.To była pełna emocji i nowych doświadczeń wycieczka.

        • Akcja charytatywna wolontariatu
          • Akcja charytatywna wolontariatu

            Podczas zebrań z rodzicami pragniemy zachęcić do zakupu obrazów młodej mieszkanki Zabrzega, która wskutek wypadku jest całkowicie sparaliżowana, wymaga całodobowej opieki I rehabilitacji.

            Monika ukończyła ASP w Katowicach. Obrazy jej autorstwa z sygnaturą będą do nabycia u naszych wolontariuszy. Cena wywoławcza 50zł mały obraz 90 duży.Obrazy są wyjątkowe stanowią dzieło sztuki mogą stać się prezentem lub nietuzinkową ozdobą .

        • Wycieczka klasy 3a do Fanzeum
          • Wycieczka klasy 3a do Fanzeum

            27 kwietnia 2026 klasa 3a zamieniła szkolne ławki na pełne kolorów i inspiracji przestrzenie Fanzeum – gliwickiego centrum rozrywki i edukacji, które udowadnia, że granica między rzeczywistością a fantazją jest bardzo cienka.

            Nie zabrakło oczywiście czasu na wspólną integrację. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zabawie pt. „Misja kreatywnych bohaterów” oraz uczestniczyli w warsztatach plastycznych.

        • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
          • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

            Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest 23 kwietnia.

            Z tej okazji, jak co roku, zorganizowaliśmy spotkanie z ciekawą postacią. Naszym gościem była Alia Kubicz - opowiadaczka, trenerka bajkoterapii, prezeska Fundacji Fabuła, badaczka folkloru słowiańskiego, marzycielka i podróżniczka. Tematem spotkania uczyniła "Baśnie wiatru południowego, czyli opowieści o wyborach, decyzjach i relacjach".

        • "Teraz My"
          • "Teraz My"

            13 kwietnia uczniowie klasy 1a, 2a i 3a wzięli udział Konkursie "Teraz My!" organizowanym w ramach 14. Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA 2026 przez Czechowickie Centrum Inicjatyw Filmowych oraz Miejski Dom Kultury - Kino Świt.W ramach współpracy szkolnej biblioteki i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach odwiedziła nas pani Ewa Rogala i opowiedziała uczniom o głównym celu festiwalu.

        • Srebro dla naszych uczniów!
          • Srebro dla naszych uczniów!

            Z ogromną radością informujemy o sukcesie reprezentacji naszej szkoły! 16 kwietnia 2026r. odbył się etap gminny konkursu powiatowego pod hasłem „Lepiej zapobiegać niż leczyć”. Nasi uczniowie wykazali się ogromną wiedzą i ostatecznie stanęli na podium, zajmując wysokie, drugie miejsce.

            Tematyka konkursu nie należała do łatwych – wymagała znajomości zasad profilaktyki zdrowotnej, higieny oraz promowania zdrowego stylu życia. Nasza trzyosobowa drużyna w składzie:

        • Wiosna w obiektywie
          • Wiosna w obiektywie

            W świetlicy szkolnej odbył się wyjątkowy konkurs fotograficzny 📸🌸, którego tematem były oznaki wiosny.

            Każde zdjęcie było niepowtarzalne 💛 i pokazało ogromną kreatywność oraz wrażliwość młodych autorów 👏📷.

            Dziękujemy za udział! ♥️☘️

        • Podziękowanie
          • Podziękowanie

            W imieniu całej społeczności szkolnej składamy serdeczne podziękowania

            Państwu Barbarze i Mirosławowi Stana

            za odnowienie domku dla owadów, który znajduje się na terenie naszej placówki.

            Dzięki Państwa zaangażowaniu i pracy, nasi „mali sąsiedzi” zyskali bezpieczne i estetyczne schronienie na nadchodzący sezon.

        • Dzień Jednorożca
          • Dzień Jednorożca

            9 kwietnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Jednorożca już po raz drugi.

            Każdy mógł przebrać się za mitycznego stwora, przynieść gadżety z nim związane.

            Były kreatywne zajęcia w świetlicy i bibliotece, quiz, pamiątkowa ramka do zdjęć, malowanie buzi oraz słodkie galaretki.

        • Wiosenne przebudzenie z humorem...
          • Wiosenne przebudzenie z humorem...

            9.04.2026 r. uczniowie z naszej szkoły : Karolina Nasuta( kl.1b), Dawid Adamiec( kl.1b), Mykhailo Pohrebniak ( kl.1b), Rozalia Białka ( kl.2a), Zuzanna Adamiec ( kl.3b) brali udział w międzyszkolnym konkursie recytatorskim " Wiosenne przebudzenie z humorem", który odbył się w Szkole Podstawowej w Zabrzegu. Z o gromną przyjemnością informujemy, że Karolina Nasuta zdobyła I miejsce , Zuzanna Adamiec wyróżnienie a Rozalia Białka otrzymała wyróżnienie za "Najlepszy strój/ element sceniczny". Gratulujemy wszystkim naszym uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów🙂

    • Sobota 27.06.2026
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
      • STRONA W JĘZYKU

    • Partnerzy

        • Odnośnik: ?
        • Odnośnik: ?
        • Odnośnik: ?
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 593957
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach
      • sekretariat@sp5.czechowice-dziedzice.pl sekretariat.sp5@czechowice.edu.pl
      • tel.:0-32-215-34-27
        Faks:0-32-215-96-72
        kom.:695 079 921
      • ul. Klasztorna 21
        43-502 Czechowice-Dziedzice
        śląskie
        Polska

        Poland
      • login SP5MKCzechowice
    • Logowanie