• Rozgrywki sportowe w siatkówce chłopców

    W dniu 12.04.2024r w naszej szkole odbyły się rozgrywki w siatkówce chłopców na szczeblu rejonowym. Nasza reprezentacja zajęła w tych rozgrywkach 1 miejsce i tym samym awansowała do półfinału wojewódzkiego. Jesteśmy bardzo dumni z naszych zawodników i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie rozgrywek. A oto skład naszej reprezentacji:1. Jacek Więzik k
   • W dniu 4.04.2024r. w naszej szkole odbyły się rozgrywki sportowe w koszykówce dziewcząt i chłopców na szczeblu rejonowym. Obie nasze drużyny zajęły 1 miejsce i tym samym awansowały do dalszych rozgrywek w półfinale wojewódzkim. Gratulujemy Naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.A oto skład reprezentacji dziewcząt:
   • Nasi recytatorzy w gronie najlepszych w rejonie!!!

    W dniu 12.04.24r. w Bielskim Domu Kultury im. W. Kubisz odbył się finał Rejonowego Konkursu Recytatorskiego "Słońce, słońce I życie". Zuzanna Derewicz zajęła I miejsce w kategorii wiekowej klas 1-3, a Jan Kapias III miejsce w kategorii klas 7-8. Gratujemy i życzymy dalszych sukcesów.
   • W naszej szkole kolejny raz obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie wzięli udział w zajęciach sensorycznych. Obchody tego dnia mają na celu zwiększenie świadomości i tolerancji wśród uczniów wobec osób ze spektrum.
    • Konkurs wolontariatu
     • Konkurs wolontariatu

      W tym roku po raz pierwszy został przeprowadzony konkurs na logo wolontariatu SP 5.

      Największe uznanie zdobyły prace trzech uczniów. Zwycięzcy otrzymali vouchery do kina i drobne gadżety.

      Oto zwycięzcy naszego konkursu :

      I miejsce Karol Handzlik kl.8b logo nr 4 - 66 głosów

      II miejsce Zuzanna Jakubczyk kl.8c logo nr 7 - 54 głosy

    • Poznaj Polskę czyli jak SKT zwiedzał Wrocław.
     • Poznaj Polskę czyli jak SKT zwiedzał Wrocław.

      WYCIECZKA DO WROCŁAWIA W RAMACH RZĄDOWEGO PROGRAMU POZNAJ POLSKĘ!

      19.11.2022 r. uczniowie klas IV-VI, którzy wygrali quiz z wiedzy o Wrocławiu, mieli możliwość zobaczenia stolicy województwa dolnośląskiego. Nowoczesne, interaktywne, arcyciekawe wystawy Hydropolis oraz muzeum Pana Tadeusza zachwyciły wszystkich. Zobaczyliśmy kilka najważniejszych zabytków, spacerując wraz z przewodnikiem. Wrocław, pachnący już świątecznymi wypiekami, wprawił nas w bożonarodzeniową atmosferę. Wspaniale przygotowany jarmark świąteczny na wrocławskim rynku, olśniewał tysiącami świateł. Po całym dniu zwiedzania miło było odpocząć i posilić się. Nasza wycieczka zakończyła się późnym wieczorem.

    • Obchody Święta Niepodległości
     • Obchody Święta Niepodległości

      11 listopada obchodziliśmy ważne święto narodowe- Święto Niepodległości. Z tej okazji w naszym mieście i kraju miały miejsce różne wydarzenia patriotyczne. Również nasza szkoła uczciła ten dzień apelem przygotowanym przez klasę 6 b wraz z wychowawcą- p. Magdaleną Kubik i p. Barbarą Świerkot. Uczniowie zaprezentowali wiele piosenek patriotycznych poprzez które przybliżyli historię Polski, wskazali ważną rolę piosenki w trudnych chwilach, w których dodawała Polakom otuchy i wlewała nadzieję w serca. Mamy nadzieję, że wolność, którą się cieszymy będzie pielęgnowana przez młode pokolenia, by już nigdy nikt nie musiał ponownie o nią walczyć.

    • BohaterON
     • BohaterON

      W tym roku szkolnym uczniowie klas 8 b i 8 c wzięli udział w projekcie ogólnopolskim BohaterON w Twojej szkole. Celem projektu jest oddanie pamięci Powstańcom warszawskim, którzy walczyli o wolność stolicy i kraju z okupantem hitlerowskim. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

    • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ
     • SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ

      16 listopada 2022 r. odbył się w SP5 Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej. Był on dedykowany dla uczniów klas IV-VIII. Każdy uczestnik przygotował jeden utwór poetycki, którego tematem przewodnim była miłość do Ojczyzny. Pojawiły się takie wiersze jak: „Polska”, „Pamięć”, „Twój dom”, „Niepodległość”, „Tu wszędzie Polska”. Występujący byli oceniani wg następujących kryteriów: odpowiedni dobór repertuaru, znajomość tekstu, tempo mówienia i właściwa modulacja głosu, właściwa interpretacja tekstu, ogólne wrażenie artystyczne. Wszyscy uczniowie cudownie zaprezentowali swoje teksty,
      a komisja konkursowa wyłoniła laureatów:

    • Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem
     • Spotkanie autorskie z Waldemarem Cichoniem

      15 listopada 2022 r. uczniowie klas I-Iv wzięli udział w spotkaniu z autorem lektury „Cukierku! Ty łobuzie! ”Waldemarem Cichoniem. W trakcie spotkania autor opowiadał o warsztacie pracy pisarza. Uczniowie dowiedzieli się co inspiruje pisarza, w jaki sposób przebiega proces powstawania książki , od pomysłu, do jej wydania
      i do momentu kiedy trafia ona na półkę w księgarni. Pan Waldemar Cichoń przeczytał jedną z opowieści o kocie urwisie. Odpowiadał również na pytania zadawane przez uczestników spotkania. Każdy uczestnik spotkania otrzymał wybraną przez siebie książkę z dedykacją i podpisem autora. Mamy nadzieję, że po spotkaniu dzieci chętnie sięgną po książki tego autora, aby poznać wszystkie przygody kota Cukierka - zachęcamy do przeczytania wszystkich części przygód psotnego kotka!

    • Szkoła do hymnu 2022
     • Szkoła do hymnu 2022

      Już po raz piąty nasza szkoła wzięła udział w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu 2022”. Podobnie jak w ubiegłych latach wspólnie odśpiewaliśmy hymn narodowy w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku był to czwartek, 10 listopada.

    • ŚNIADANIE DAJE MOC
     • ŚNIADANIE DAJE MOC

      26 października odbyła się „pierwsza odsłona” szkolnej akcji :”Śniadanie daje moc”. Akcja została zorganizowana przy współpracy grupy wolontariatu , samorządu szkolnego i szkolnej higienistki. Akcją zostały objęte wszystkie dzieci naszej szkoły. Jej zadaniem było propagowanie wiedzy na temat ważności pierwszego posiłku jakim jest śniadanie oraz wartości odżywczych jakie powinny w tym posiłku występować.” Pierwsza odsłona” to pyszne, zdrowe ,kolorowe i smakowicie wyglądające kanapki. Dekorację w postaci plakatów mówiących o zdrowym odżywianiu wykonały dzieci z klasy trzeciej. Te dzieci również przygotowały piosenkę - „O zdrowym jedzeniu”, którą jako hasło przewodnie prezentowały zaproszonym klasom. W listopadzie kolejna odsłona zdrowego śniadania – owsianki.

    • MOJA MAŁA OJCZYZNA – PROJEKT
     • MOJA MAŁA OJCZYZNA – PROJEKT

      Dnia 19 października 2022 roku odbyło się podsumowanie projektu realizowanego w klasie 6b – Moja Mała Ojczyzna. Miał on na celu: działania na rzecz edukacji patriotycznej, a także poznawanie przez uczniów lokalnej historii, tradycji oraz kultury. Pomysłodawczynią i koordynatorką działań projektowych była p. Magdalena Kubik we współpracy z p. Eweliną Ficherą, p. Barbarą Świerkot oraz p. Jarosławem Kusiem.

    • Słodko, wesoło i  halloweenowo!
     • Słodko, wesoło i  halloweenowo!

      Na co dzień sala 9 to sala, przede wszystkim, do nauki języka angielskiego, ale w ubiegły czwartek (27 października) zmieniła się nie do poznania. Zagościły w niej czarne koty, nietoperze, duszki, pająki, sympatyczne czarownice (które swoje miotły zaparkowały przy tablicy), itp. halloweenowe symbole. Nie zabrakło wydrążonych dyń oraz wielkich pajęczyn. Świętowanie Halloween nie jest tradycją polską, ale warto wiedzieć skąd się wywodzi, szczególnie, że jego korzenie związane są z krajami anglojęzycznymi. Nauczycielki języka angielskiego postanowiły wykorzystać elementy zabawy halloweenowej i połączyć je z pożytecznym celem. Już od wczesnych godzin porannych, całe tłumy próbowały wejść do sali 9, żeby kupić słodkie galaretki, babeczki, żelki, palce czarownicy oraz lizaki na patyku. Wykonane w większości przez uczniów słodkości rozeszły się w mgnieniu oka!

    • Wizyta klas ósmych w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau
     • Wizyta klas ósmych w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau

      Klasy ósme, w piątek 28 października, udały się do Oświęcimia, by zwiedzić Miejsce Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Uczniowie mieli okazję posłuchać ciekawych relacji przewodników, zobaczyć dowody zbrodni nazistów oraz zrozumieć, na czym polegało ludobójstwo. Wizyta z pewnością budziła dużo emocji, i zmuszała do zastanowienia nad brakiem tolerancji, poszanowania godności człowieka i kruchością ludzkiego życia. Uczniowie, w hołdzie wszystkim pomordowanym, złożyli kwiaty pod ścianą śmierci i zapalili symboliczne znicze, zarówno w Auschwitz, jak i w Brzezince. Niech przesłaniem tej wizyty będą słowa Mariana Turskiego, byłego więźnia obozu Auschwitz-Birkenau- „Auschwitz nie spadło z nieba”. Szczególnie młode pokolenia powinny pamiętać o tej tragedii i robić wszystko, by do podobnej nigdy więcej nie doszło.

    • Zbiórka karmy dla kociaków
     • Zbiórka karmy dla kociaków

      Szanowni Państwo

      Niezmiernie miło mi poinformować, że wrześniowa akcja zbiórki karmy dla kociaków w ramach wolontariatu zakończyła się sukcesem. Bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu kotów! Wspólnie uzbieraliśmy 106 864 kg!!! Karma została przekazana do społecznych karmicieli oraz do Straży Miejskiej, gdzie będzie sukcesywnie rozdysponowywana dla potrzebujących zwierzaków. Wszyscy uczniowie otrzymali stosowne wpisy do dziennika- w klasach 1-3 pochwały, a w kl. 4-8 punkty dodatnie z zachowania. Największą ilość karmy uzbierali uczniowie klasy 8 c i to im przypadła w udziale nagroda- niespodzianka. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim Państwu za wsparcie akcji. Poniżej zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z konsumowania nagrody- niespodzianki. Liczymy także na pobicie rekordu w kolejnym roku szkolnym.

     • SKT z wizytą u księżnej Daisy

      SKT z wizytą u księżnej Daisy


      Ponad dwudziestoosobowa grupa uczniów młodszych klas wybrała się w minioną sobotę do Pszczyny.

      Wszyscy stawili się punktualnie pod szkołą, skąd przeszliśmy na dworzec PKP. Dla kilku osób był to pierwszy przejazd pociągiem, więc emocji było mnóstwo.

      Z dworca w Pszczynie przeszliśmy cudnymi alejkami na pokryty jesiennymi liśćmi rynek, gdzie na jednej z ławeczek czekała już na nas księżna Daisy. Po wykonaniu pamiątkowych zdjęć udaliśmy się do zamku, żeby wziąć udział w zajęciach o nazwie „Zamkowa przygoda”. Wyposażeni w przewodniki dla ciekawskich zamieniliśmy się w tropicielki i tropicieli przygód i wyruszyliśmy z westybulu (dużego, reprezentacyjnego przedpokoju) do najciekawszych zakamarków zamku. Zwiedziliśmy sypialnie cesarza i cesarzowej, księżnej i księcia, pokój myśliwski, salon dębowy, bawialnię , łazienki, salę lustrzaną, zbrojownię oraz wiele innych p

    • Zakręceni na niebiesko
     • Zakręceni na niebiesko

      Uczniowie klasy 3b wykonali pierwsze zadanie w projekcie Zakręceni na niebiesko - lapbook na temat autyzmu. Uczniowie samodzielnie pracowali w grupie dzieląc się wiedzą na temat funkcjonowania osób z autyzmem. Efekty pracy przedstawiamy na zdjęciach.

    • Pociąg do Bielska – Białej
     • Pociąg do Bielska – Białej

      Kto postanowił zbudować drogę żelazną z Wiednia do Bielska? Co mają wspólnego kajzerki z cesarzem Franciszkiem Józefem? Kiedy po Bielsku jeździły tramwaje? Ile rzek ukryto pod ulicami miasta? Co łączył, a co dzielił most na Białce?

      Na te pytania potrafią odpowiedzieć uczniowie klas piątych, którzy uważnie słuchali przewodniczki oprowadzającej ich po Bielsku – Białej. Spacerując po mieście, raz po raz spoglądali w górę lub zniżali wzrok, by dostrzec ślady bogatej historii miasta. Co krok przeszłość mieszała się z teraźniejszością, zdobienia zabytkowych willi sąsiadowały z nowoczesnymi muralami czy pomnikami bohaterów bajek. Wycieczkowicze polowali na fotograficzne pamiątki minionych epok na bielskiej starówce, wygrzewali się na zamkowych murach, patrząc na gmach teatru zbudowanego ponad 130 lat temu dzięki staraniom mieszkańców w ciągu jednego roku! Następnie wzmocnieni kawiarnianymi d

  • Wtorek 16.04.2024
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
   • STRONA W JĘZYKU

  • Partnerzy

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 349527
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach
   • sekretariat@sp5.czechowice-dziedzice.pl sekretariat.sp5@czechowice.edu.pl
   • tel.:0-32-215-34-27 Faks:0-32-215-96-72 kom.:695 079 921
   • ul. Klasztorna 21 43-502 Czechowice-Dziedzice śląskie Polska Poland
   • login SP5MKCzechowice
  • Logowanie