Strona główna

      • Dzieci z klasy 1b zaprezentowały się dziś przed uczniami klas młodszych w przedstawieniu pt." Żabki". Było to podsumowanie zajęć artstycznych, na które uczęszczały przez rok szkolny. Dzieci same zrobiły kukiełki oraz scenografię do przedstawienia. Zaprezentowały się wspaniale🙂
      • 19 czerwca 2026 klasa 3a wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu – Dniu Pustej Klasy, spędzając cały dzień na świeżym powietrzu w malowniczym Jaworzu. Zamiast tradycyjnych zajęć w szkolnych ławkach, uczniowie uczyli się i bawili w otoczeniu przyrody.
      • Uczniowie klasy 3a uczestniczyli w cyklu zajęć edukacyjnych „Ratujemy i uczymy ratować”. Podczas spotkań dzieci zdobywały wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
      • Gdy w piątkowe popołudnie korytarze opustoszały, szkoła zamieniła się w miejsce pełne przygód i dobrej zabawy.

        Uczniowie klasy 2a stawili sie z kocykami pod pachą, by obejrzeć film podczas plenerowego kina pod chmurką. Na przekąskę był popcorn i pyszna pizza. Po seansie uczniowie z latarkami w dłoniach odkrywali nocne oblicze szkoły, zagladając do sal lekcyjnych, a nawet pokoju nauczycielskiego. Nie zabrakło karaoke, gier planszowych i sportowyc
      • W klasie 3a odbyły się zajęcia warsztatowe „Zdrowie na talerzu”, podczas których uczniowie poznawali znaczenie owoców i nabiału w codziennej diecie. Dzieci rozmawiały o estetyce podawania posiłków, zasadach higieny podczas przygotowywania i spożywania żywności oraz wartościach odżywczych produktów mlecznych i owoców. Warsztaty były okazją do kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych oraz rozwijania umiejętności komponowania smacznych i kolorowy
      • 8 czerwca klasa 4b wybrała się do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach-Dziedzicach. Planowane spotkanie z autorem książek Grzegorzem Kasdepke dosłownie w ostatniej chwili zostało przesunięte na inny termin, ale Panie Bibliotekarki w kilka minut zorganizowały dla nas atrakcyjne zajecia.
      • 2 czerwca 2026 roku uczniowie klasy 3a uczestniczyli w VI Dniu Otwartym Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bielsku-Białej. Była to niezwykle ciekawa i pouczająca wycieczka, podczas której dzieci mogły poznać pracę ratowników medycznych oraz zasady udzielania pierwszej pomocy.
      • W dniach 24–30 maja 2026 roku uczniowie klasy 3a uczestniczyli w tygodniowej wycieczce do Mrzeżyna. Był to czas pełen atrakcji, aktywnego wypoczynku oraz wspólnej zabawy.
      • Młodzi projektanci zmieniają przestrzeń!

        Nasi uczniowie na Beskidzkim Festiwalu Nauki i Sztuki



        Jak powinna wyglądać nowoczesna, zielona i przyjazna przestrzeń wokół biblioteki? Odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie naszej szkoły, którzy wzięli udział w wyjątkowym plenerze artystycznym. Wydarzenie odbyło się w ramach 26. Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
      • 🐝 Dzień Pszczoły w świetlicy 🍯



        W naszej świetlicy obchodziliśmy wyjątkowy Dzień Pszczoły 🐝. Dzieci miały okazję poznać etapy powstawania miodu 🍯 oraz dowiedzieć się, jak ważną rolę pszczoły pełnią w przyrodzie 🌼
      • Wycieczka klas ósmych do Warszawy

        Ile można zobaczyć i przeżyć, wybierając się na jednodniową wycieczkę pociągiem do Warszawy? Mnóstwa różnorodnych emocji doświadczyli ósmoklasiści, którzy przemierzyli stolicę wzdłuż i wszerz, spoglądając na nią z różnych perspektyw.Miejsca znane z Kamieni na szaniec - Pawiak, dawna siedziba gestapo przy al. Szucha, Arsenał i Powązki - stały się prawdziwe, bliskie i poruszające. Z kolei Stadion Narodowy to spora
      • 22 maja 2026 roku ponad 200 uczestników wyruszyło harcerskim szlakiem z Jaworza Nałęża na Błatnią. Dopisała nam przepiękna, słoneczna pogoda, a wszystkim towarzyszyły doskonałe humory i wspaniała atmosfera.
      • 20, 25 i 26 maja klasy 5a, 6a, 7a uczestniczyły w wyjątkowych warsztatach ekologiczno-dietetycznych Misja: Zdrowie na talerzu - eko zmiana na talerzu, realizowanych we współpracy z Centrum Usług Społecznych w Czechowicach-Dziedzicach.Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w ciekawych zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania, świadomych wyborów konsumenckich oraz wpływu codziennych nawyków na środowisko. Podczas warsztatów młodzież dowiedziała się m
        • Apel Bożonarodzeniowy
          • Apel Bożonarodzeniowy

            Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas przesycony dobrocią, miłością, spokojem i otwartością na drugiego człowieka. Z okazji zbliżających się Świąt w naszej szkole odbył się uroczysty Bożonarodzeniowy apel, który przygotowała klasa 1a, 1b oraz 3a.Pan Dyrektor życzył wszystkim dzieciom zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Bożego Narodzenia.

          • Wyjazd kl.3b do Teatru Banialuka

            Grudzień, to magia Świąt Bożego Narodzenia. W związku z tym kl.3b odwiedziła Banialukę

            w Bielsku-B. i oglądnęła spektakl ,,Mr Scrooge” .

            Duchy , anioły, świąteczna scenografia i wystrój holu uświadomił nam, że święta są tuż, tuż.

            Gra aktorów połączona z kukiełkami, anioły , które wychodziły do widowni i rozmawiały

          • Wycieczka klasy 2a do Krakowa

            W dnia 6 grudnia 2024 klasa 2a pojechała na wycieczkę. Najpierw w Krakowie Nowej Hucie podczas spektaklu spotkała się z Mikołajem i otrzymała od niego podarunki. Następnie przejechaliśmy autokarem do centrum Krakowa, gdzie w Żywym Muzeum Obwarzanka dzieci dowiedziały się o procesie produkcyjnym tego krakowskiego przysmaku i wykonały go własnoręcznie. Ostatnim punktem wycieczki był spacer po krakowskim rynku pełnym świątecznych dekoracji i oczekiwanie na zapalenie się choinki na środku rynku.

        • Lekcja kleksografii w 4a
          • Lekcja kleksografii w 4a

            W ramach lekcji języka polskiego, podczas której uczniowie klasy 4 a omawiali lekturę Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa”, odbyła się wielce wyczekiwana lekcja kleksografii. Uczniowie na wzór uczniów Akademii tworzyli najrozmaitsze klesky, wykorzystując do tego przeróżne pomoce. Kleksy były kolorowe o różnych kształtach- niektóre przypominały motylki lub nietoperze. Następnie, na podstawie wykonanych kleksów układali wymyśloną historię. Och, to był niesamowity piątek, gdy wyobraźnia każdego z uczniów miała pole do popisu

        • Wizyta klas 8 w Auschwitz-Birkenau i Harmężach
          • Wizyta klas 8 w Auschwitz-Birkenau i Harmężach

            W ramach kolejnego etapu realizacji podstawy programowej z historii, uczniowie klas 8 pojechali z wizytą do wyjątkowego miejsca- Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau Byłego Niemieckiego Nazistowskiego Obozu Koncentracyjnego i Zagłady. Uczniowie mogli zobaczyć ślady okropnej przeszłości wojennej, nieludzkiego traktowania więźniów, niewolniczej pracy, czy tortur. Największe wrażenie wywarła na uczniach niesamowita przestrzeń obozu oraz warunki, w jakich byli przetrzymywani więźniowie. Pozostałości po zagrabionym mieniu- walizki, naczynia, czy ubranka dziecięce sprawiają, że za każdym z tych przedmiotów kryje się historia człowieka i jego dramatyczne losy. Pomieszczeniem, które również wywołało dreszcz emocji jest sala z ogromną księgą nazwisk. Niektórzy uczniowie odnaleźli swoje nazwiska, co wywarło ogromne wrażenie.

        • Klasy piąte w Chlebowej Chacie
          • Klasy piąte w Chlebowej Chacie

            12.12. Tej daty nie da się zapomnieć. Dziś klasy 5-te wybrały się do Chlebowej Chaty. Posłuchały Mikołaja jak to było za downych czasów, zjadły podpłomyki, które wykonały DIY, uczestniczyły w świątecznej sesji zdjęciowej w aranżacji starych pojazdów, nakarmiły kozy i barany, zwiedziły stodołę z dawnymi sprzętami rolniczymi, a także dekorowały pierniki, które zabrały do domu. Czy było fajnie? Oczywiście!!! 😊🎅🫓🍪

        • Mikołajki 4a
          • Mikołajki 4a

            Mikołajki klasa 4a postanowiła świętować w Starej Kablowni. Najpierw graliśmy w kręgle a potem udaliśmy się do pizzerii gdzie zajadaliśmy się pyszną pizzą.

        • Magiczne Mikołajki!
          • Magiczne Mikołajki!

            05.12.2024 klasy 1a,1b i 3a wybrały się na poszukiwanie Mikołaja do Funzeum w Gliwicach. Zabawa była fantastyczna, humory dopisały, a co najważniejsze Mikołaj został odnaleziony! Co prawda "zielony", ale obiecał, że jutro u wszystkich dzieci pojawi się ten najprawdziwszy z wymarzonymi przez nas prezentami. Oczarowani magią świateł zakończyliśmy naszą świąteczną podróż.

        • Gminny Konkurs Recytatorski Prozy
          • Gminny Konkurs Recytatorski Prozy

            Gminny Konkurs Recytatorski Prozy18 edycja

            ▪ 21 listopada 2024r. odbyły się w naszej szkole eliminacje do Gminnego Konkursu Recytatorskiego Prozy „Książki piękne jak kwiaty, dojrzałe jak owoce i te, które wzruszają…” dedykowanego uczniom klas I-III.Udział w nich wzięli uczniowie i uczennice:Rozalia Białka 1aAntonina Kapias 1bAntoni Sakrajecki 1bNina Pytel 1bStanisław Klekot 1bStanisław Gałuszka 1bIgor Mańdok 3aAniela Białka 3aKomisja przyznała:I miejsce – Antonina Kapias 1bII miejsce – Rozalia Białka 1aIII miejsce – Igor Mańdok 3aWyróżnienie – Aniela Białka 3a

        • Spotkanie z Krzysztofem Piersą
          • Spotkanie z Krzysztofem Piersą

            25 listopada uczniowie klasy 5a i 5b wzięli udział w spotkaniu z Krzysztofem Piersą w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy szkolnej biblioteki i MBP w Czechowicach-Dziedzicach.

            Krzysztof Piersa to autor książek i poradników, dziennikarz i youtuber. Opowiadał młodzieży o mitach związanych z korzystaniem z gier komputerowych i realnych zagrożeniach czyhających na użytkowników gier. Poruszył temat hejtu w Internecie, omówił sposoby walki z nim oraz konsekwencje przemocy cyfrowej. Przypomniał, że w sieci nikt nie jest anonimowy.

        • Reaguj na Hejt!
          • Reaguj na Hejt!

            W naszej szkole realizowany jest projekt „Dbam o Siebie” – ZaJaki.pl – Reaguj na Hejt!

            Projektem objęci zostali uczniowie klas siódmych.

            W ramach projektu uczniowie wzięli udziału w konkursie plastycznym „Dbam o siebie”-ZaJaki.pl- Reaguj na Hejt.

            Przedmiot konkursu było samodzielne wykonanie przez uczestnika pracy plastycznej – plakatu o tematyce dotyczącej bullyingu (przemocy rówieśniczej).

        • Dzień Życzliwości
          • Dzień Życzliwości

            21 listopada kolejny raz obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości.

            Uczniowie i nauczyciele założyli w tym dniu ubrania lub elementy stroju (m.in. opaski, koraliki, wstążki) w tym kolorze.

            Na drzwiach klas i gazetkach na korytarzach zawiesiliśmy kolorowe plakaty inspiracyjne oraz zrywki, które można było wykorzystać, aby wyrazić komuś wdzięczność, okazać życzliwość.

    • Wtorek 23.06.2026
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
      • STRONA W JĘZYKU

    • Partnerzy

        • Odnośnik: ?
        • Odnośnik: ?
        • Odnośnik: ?
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 592426
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach
      • sekretariat@sp5.czechowice-dziedzice.pl sekretariat.sp5@czechowice.edu.pl
      • tel.:0-32-215-34-27
        Faks:0-32-215-96-72
        kom.:695 079 921
      • ul. Klasztorna 21
        43-502 Czechowice-Dziedzice
        śląskie
        Polska

        Poland
      • login SP5MKCzechowice
    • Logowanie