Strona główna

      • Zakończenie roku szkolnego to wyjątkowy moment dla całej społeczności szkolnej. To czas podsumowania miesięcy pełnych nauki, wyzwań, sukcesów i wspólnych doświadczeń. Uczniowie odbierają świadectwa, a nauczyciele i rodzice mogą z dumą spojrzeć na osiągnięcia młodych ludzi.
      • Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólnie spędzony rok w świetlicy. 🌞



        Był to czas pełen radości, zabawy, rozwijania zainteresowań oraz wielu miłych i niezapomnianych chwil. 🎨📚😊
      • 24 czerwca uczniowie klasy 2a wybrali się na piknik do Szwajcarskiej Doliny. Słoneczna pogoda i piękne otoczenie sprzyjały wspólnej zabawie oraz odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Dzieci chętnie brały udział w zabawie w berka, puszczały kolorowe bańki mydlane, grały w gry planszowe i karty. Nie zabrakło także smacznego popcornu oraz wielu okazji do rozmów i wspólnego śmiechu. To był dzień pełen radości i beztroskiej zabawy.
      • Nadszedł upragniony koniec roku szkolnego i ostatni dzień nauki szkolnej. Uczniowie klasy 4 a postanowili to wykorzystać i udali się do Urzędu Miejskiego na spotkanie z pierwszym zastępcą burmistrza- panem Maciejem Kołoczkiem. Pan burmistrz wprowadził uczniów do budynku urzędu, zaprosił do swojego gabinetu i bardzo wyczerpująco opowiedział, zarówno o swojej pracy, jak i pracy Rady Miejskiej i urzędników. Następnie odpowiedział na wszystkie pytani
      • W piątek 16 czerwca klasa 4 a korzystając z ładnej pogody udała się do Woźniakówki na spotkanie z alpakami. Uczniowie poznali historię i zwyczaje tych ciekawych zwierząt. Chodzili z nimi na spacery i uczyli się je karmić. Następnie, dzieciaki piekli pyszne kiełbaski na ognisku oraz ziemniaczki, które ze smakiem spałaszowali. Nie obyło się też bez słodkiego poczęstunku od pani Mariolki. Radośni, z uśmiechami na buzi i dobrymi humorami wrócili do d
      • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na uroczystość zakończenia roku szkolnego, która odbędzie się w piątek, 26 czerwca 2026 roku. Nasze świętowanie rozpoczniemy od Mszy Świętej o godzinie 8:00, a bezpośrednio po jej zakończeniu odbędzie się oficjalny apel oraz spotkania uczniów z wychowawcami w klasach, połączone z wręczeniem świadectw.
      • Dzieci z klasy 1b zaprezentowały się dziś przed uczniami klas młodszych w przedstawieniu pt." Żabki". Było to podsumowanie zajęć artstycznych, na które uczęszczały przez rok szkolny. Dzieci same zrobiły kukiełki oraz scenografię do przedstawienia. Zaprezentowały się wspaniale🙂
      • 19 czerwca 2026 klasa 3a wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu – Dniu Pustej Klasy, spędzając cały dzień na świeżym powietrzu w malowniczym Jaworzu. Zamiast tradycyjnych zajęć w szkolnych ławkach, uczniowie uczyli się i bawili w otoczeniu przyrody.
      • Uczniowie klasy 3a uczestniczyli w cyklu zajęć edukacyjnych „Ratujemy i uczymy ratować”. Podczas spotkań dzieci zdobywały wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
      • Gdy w piątkowe popołudnie korytarze opustoszały, szkoła zamieniła się w miejsce pełne przygód i dobrej zabawy.

        Uczniowie klasy 2a stawili sie z kocykami pod pachą, by obejrzeć film podczas plenerowego kina pod chmurką. Na przekąskę był popcorn i pyszna pizza. Po seansie uczniowie z latarkami w dłoniach odkrywali nocne oblicze szkoły, zagladając do sal lekcyjnych, a nawet pokoju nauczycielskiego. Nie zabrakło karaoke, gier planszowych i sportowyc
        • Narodowe Czytanie 2025
          • Narodowe Czytanie 2025

            5 września zaprosiliśmy uczniów do Narodowego Czytania 2025. Wysłuchaliśmy audycji przygotowanej przez uczniów klasy 8b wraz z wychowawcą poświęconej Janowi Kochanowskiemu i jego twórczości.39 uczniów wzięło udział w Akcji "Znany Kochanowski". 12 osób poprawnie uzupełniło wg instrukcji tekst fraszki "Do miłości" i otrzymało "+" z języka polskiego na dobry początek oraz zakładkę do książki z biblioteki szkolnej.

        • Pożegnanie klas ósmych 2024/2025
          • Pożegnanie klas ósmych 2024/2025

            26 czerwca 2025r. odbyło się uroczyste pożegnanie klas ósmych. Był to wyjątkowy dzień pełen wzruszeń

            podziękowań i wspomnień.

            Tytuł Absolwenta Roku otrzymał Michał Guzdek- uczeń wyróżniający się nie tylko doskonałymi wynikami

            w nauce, ale również zaangażowaniem w życie szkoły.

            Podczas uroczystości wyróżniono uczniów, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce oraz odnieśli sukcesy

        • Projekt Farma
          • Projekt Farma

            Uczniowie klas siódmych tworzyli na lekcjach geografii samowystarczalne gospodarstwo, które może zapewnić pożywienie dla mieszkańców farmy. Pierwszym etapem pracy był projekt, drugi etap to stworzone na podstawie projektu makiety lub inne modele gospodarstw.

            Zapraszamy do galerii.

        • Dzień Pustej Klasy – Klasa 2a w Jaworzu
          • Dzień Pustej Klasy – Klasa 2a w Jaworzu

            13 czerwca 2025 klasa 2 wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu – Dniu Pustej Klasy, spędzając cały dzień na świeżym powietrzu w malowniczym Jaworzu. Zamiast tradycyjnych zajęć w szkolnych ławkach, uczniowie uczyli się i bawili w otoczeniu przyrody.

            Dzieci uczestniczyły w grach terenowych i zabawach ruchowych. Obserwowały rośliny i owady, rozpoznawały drzewa oraz ćwiczyły uważność i współpracę w grupie. Wszystko to w przyjaznej atmosferze i z dala od ekranów.

        • Magurka zdobyta, czyli rajd SP5!
          • Magurka zdobyta, czyli rajd SP5!

            O tym, że pogoda w górach lubi się zmieniać i jest kapryśna, przekonało się prawie 230 osób ( uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi), którzy w dwóch grupach zdobywali Magurkę Wilkowicką z Przełęczy Przegibek.Czy nam to w czymś przeszkodziło? Hmm🤔... nic, a nic😁!Piękny spacer niebieskim szlakiem w towarzystwie przewodników górskich, przepyszna grochówka zjedzona na polanie, wspólne zabawy, to wszystko złożyło się w miły, wspólnie spędzony dzień poza szkołą.

        • Konkurs poezji
          • Konkurs poezji

            5. czerwca 2025 roku w Szkole Podstawowej nr 10 w Czechowicach-Dziedzicach odbył się konkurs poezji księdza Jana Twardowskiego.Naszą szkołę podczas tego wydarzenia reprezentowali: Zuzia Adamiec (2b), Zuzia Derewicz (4a), Kornelia Ruśnica (4a) oraz Mikołaj Kubacka (4a).Uczniowie pod opieką pani Magdaleny Kubik oraz Aleksandry Banaś przygotowali bardzo poruszające wystąpienia.

        • Ogólnopolski projekt "od grosika do złotówki"
          • Ogólnopolski projekt "od grosika do złotówki"

            REALIZACJA OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU „Od grosika do złotówki” przez klasy II

            Klasy drugie od grudnia 2024 realizują ogólnopolski program edukacyjny „Od grosika do złotówki”. Zakończenie przewidywane jest na grudzień 2025.

            „Od grosika do złotówki” to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Jego głównym celem jest kształtowanie u dzieci podstawowych nawyków finansowych oraz rozwijanie odpowiedzialności w zakresie zarządzania pieniędzmi. Projekt uczy, jak oszczędzać, planować wydatki, odróżniać potrzeby od zachcianek i rozumieć wartość pieniądza. Poprzez ciekawe zadania, gry i aktywności, dzieci zdobywają praktyczną wiedzę na temat finansów w sposób dostosowany do ich wieku i możliwości. Program realizowany jest z wykorzystaniem atrakcyjnych materiałów dydaktycznych. W realizację projektu zaangażowani są rodzic

        • Konkurs „Jonasz”   Szkoła Podstawowa Nr 5 Czechowice – Dziedzice
          • Konkurs „Jonasz” Szkoła Podstawowa Nr 5 Czechowice – Dziedzice

            Wielkie wyróżnienie dla naszej szkoły, gdyż uczeń kl. 4 a Wojciech Baranowski zajął I miejsce w Konkursie „Jonasz”.

            S.M. Juliusza będąc katechetką w Szkole Podstawowej Nr 5 w Czechowicach – Dziedzicach często przygotowywała uczniów do różnych konkursów. Między innymi do bardzo trudnego Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Biblijnego „Jonasz”. Konkurs ten jest organizowany przez Wydział Katechetyczny w Bielsku – Białej we współpracy z Kościołem Ewangelicko – Augsburskim. W tym roku już XXVIII raz znów tysiące dzieci brało w nim udział z diecezji bielsko – żywieckiej, małopolskiej, katowickiej, tarnowskiej, gliwickiej, świdnickiej oraz z Czech. Należało tym razem opanować wiadomości z Dziejów Apostolskich. Po etapie szkolnym, następnie rejonowym odbył się finał 24.04.25 r w Kurii w Bielsku. Uczeń s. Juliuszy z kl. 4a Wojciech Baranowski w finale, gdzie w jego kategorii było 33 oso

    • Piątek 26.06.2026
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
      • STRONA W JĘZYKU

    • Partnerzy

        • Odnośnik: ?
        • Odnośnik: ?
        • Odnośnik: ?
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 593832
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach
      • sekretariat@sp5.czechowice-dziedzice.pl sekretariat.sp5@czechowice.edu.pl
      • tel.:0-32-215-34-27
        Faks:0-32-215-96-72
        kom.:695 079 921
      • ul. Klasztorna 21
        43-502 Czechowice-Dziedzice
        śląskie
        Polska

        Poland
      • login SP5MKCzechowice
    • Logowanie