• Rozgrywki sportowe w siatkówce chłopców

    W dniu 12.04.2024r w naszej szkole odbyły się rozgrywki w siatkówce chłopców na szczeblu rejonowym. Nasza reprezentacja zajęła w tych rozgrywkach 1 miejsce i tym samym awansowała do półfinału wojewódzkiego. Jesteśmy bardzo dumni z naszych zawodników i dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły. Życzymy dalszych sukcesów w kolejnym etapie rozgrywek. A oto skład naszej reprezentacji:1. Jacek Więzik k
   • W dniu 4.04.2024r. w naszej szkole odbyły się rozgrywki sportowe w koszykówce dziewcząt i chłopców na szczeblu rejonowym. Obie nasze drużyny zajęły 1 miejsce i tym samym awansowały do dalszych rozgrywek w półfinale wojewódzkim. Gratulujemy Naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.A oto skład reprezentacji dziewcząt:
   • Nasi recytatorzy w gronie najlepszych w rejonie!!!

    W dniu 12.04.24r. w Bielskim Domu Kultury im. W. Kubisz odbył się finał Rejonowego Konkursu Recytatorskiego "Słońce, słońce I życie". Zuzanna Derewicz zajęła I miejsce w kategorii wiekowej klas 1-3, a Jan Kapias III miejsce w kategorii klas 7-8. Gratujemy i życzymy dalszych sukcesów.
   • W naszej szkole kolejny raz obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Uczniowie wzięli udział w zajęciach sensorycznych. Obchody tego dnia mają na celu zwiększenie świadomości i tolerancji wśród uczniów wobec osób ze spektrum.
     •   DZIEŃ DZIECKA W KLASIE 1B

      Dnia 2 czerwca odbył się w klasie 1b Dzień Dziecka. Z wielką radością poszliśmy na plac zabaw na MOSIR, gdzie świetnie bawiliśmy się. W drodze powrotnej była kolejna niespodzianka – poszliśmy na pyszne lody. Prawdziwa atrakcja czekała na nas w szkole. Wzięliśmy udział w warsztatach UNIKIDS. Samodzielnie zrobiliśmy plastyczną masę , dmuchaliśmy balony i formowaliśmy ciekawe rzeczy. Zabawa była wspaniała.

    • WYCIECZKA KLASY 1B NA DĘBOWIEC
     • WYCIECZKA KLASY 1B NA DĘBOWIEC

      15 czerwca uczniowie klasy 1b pojechali na wycieczkę na Dębowiec.

      Zebraliśmy się wszyscy koło szkoły. Pani przypomniała nam jak mamy zachowywać się w autobusie i pojechaliśmy w kierunku Bielska – B.

      Dojechaliśmy na parking pod Dębowcem i wyruszyliśmy pieszo na szczyt.

      Pod schroniskiem zjedliśmy śniadanie i wyruszyliśmy na wędrówkę po górach.

    • DZIEŃ  WIOSENNO-ŚWIĄTECZNY W KLASIE 1B
     • DZIEŃ  WIOSENNO-ŚWIĄTECZNY W KLASIE 1B

      W dniu 5 kwietnia w klasie 1b odbył się dzień poświęcony zwyczajom związanym z pierwszym dniem wiosny oraz z obrzędami wielkanocnymi. Wykonaliśmy prace plastyczne o tematyce wiosennej. Udekorowaliśmy stół biesiadny. Pani przygotowała pogadankę , dzieci dzieliły się swoją wiedzą i opowiadały o tym, jak spędzą święta. Oglądaliśmy filmy oraz bajkę o tematyce świątecznej. Dodatkową atrakcją było wysłuchanie opowiadań koleżanek z Ukrainy na temat ich obrzędów świątecznych.

    • ZAPALEŃCY 2023
     • ZAPALEŃCY 2023

      W dniu 3.06.2023 Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach była współorganizatorem IX Aktywnego Dnia Dziecka 2023 w trakcie plenerowej imprezy. Jak co roku w trakcie tej imprezy dzieci miały okazje zdobycia wielu ciekawych umiejętności oraz poznania oferty kulturalnej, sportowej i rekreacyjnej naszej gminy. Tegoroczna edycja „Zapaleńców” była częścią obchodów Roku Kopernikowskiego – w 2023 przypada 550 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika. Ponieważ nasza szkoła nosi imię twórcy teorii heliocentrycznej, wśród wielu plenerowych stoisk było także nasze stoisko czynne od 15.00-18.00. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu wiedzowego o Mikołaju Koperniku, wykonanie kolorowanki oraz dokonanie wpisu do pamiątkowej księgi Mikołaja Kopernika. Jedną z atrakcji naszego stoiska były zdjęcia z polaroidu w przebraniu kopernikowskim. Uczniowie klasy 3a, 3b, 6a byli odpowiedzialni za funkcj

    • WYCIECZKA DO WISŁY KLAS 3A I 3B
     • WYCIECZKA DO WISŁY KLAS 3A I 3B

      W dniu 6 czerwca 2023 klasy 3a i 3b pojechały na krajoznawczą wycieczkę do Wisły. Poznawanie Beskidu Śląskiego rozpoczęły w Wiśle Dziechcince. Dotarły do schroniska na Soszowie i zeszły do Wisły Jawornik. Pokonali trasę 9,5 kilometra. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat Beskidu Śląskiego dzięki przewodnikowi, który towarzyszył im w trakcie wycieczki. Oprócz zdobywania szczytów dzieci miały czas na zabawę, posiłek. Zdjęcia są dokumentacją miło spędzonego czasu.

    • Klasy 8 w Pieninach
     • Klasy 8 w Pieninach

      5 czerwca 2023r., przed godziną siódmą, uczniowie klas ósmych wyruszyli na wycieczkę w Pieniny. Podczas jazdy autokarem p. Katarzyna Walasik wzbogaciła nas o informacje dotyczące rejonu, w który się udaliśmy. Pierwszym punktem wycieczki był Wąwóz Homole - jedna z największych atrakcji przyrodniczych Pienin. Następnie udaliśmy się do Czorsztyna, aby zwiedzić położony nad zalewem Czorsztyńskim XIV wieczny zamek zamieszkiwany niegdyś przez Zawiszę Czarnego. Trasę od Zamku w Czorsztynie do Zamku w Niedzicy odbyliśmy tramwajem wodnym po wodach Jeziora Czorsztyńskiego – była to wyjątkowa okazja, by podziwiać Pieniny od strony jeziora. Po rejsie mieliśmy czas na zaopatrzenie się w pamiątki, a następnie udaliśmy się do restauracji, gdzie zaspokoiliśmy głód. Po pysznym obiedzie czekał na nas zamek w Niedzicy. To malowniczo położony zamek, który swój obecny kształt zawdzięcza renesansowej przeb

    • PROJEKT FARMA
     • PROJEKT FARMA

      Podczas kwietniowych lekcji geografii uczniowie klas siódmych wzięli udział w projekcie FARMA.Zadanie polegało na przygotowaniu projektu ekologicznej farmy oraz jego realizacji w postaci makiety. Każda grupa wybrała odpowiednie dla siebie miejsce w Polsce. Warunki musiały pozwolić, by farma była samowystarczalna rolniczo. Właściciele farm mieli sami się wyżywić i wyprodukować czystą energię. Nadmiar produkcji mogli sprzedać. Każda farma miała również zaprezentować zastosowania ekologiczne. Gospodarstwa zaopatrzone były w przydomowe oczyszczalnie ścieków, segregowały i przetwarzały odpady. Pomysły uczniów na ekologiczne farmy można obejrzeć w galerii

     • Droga do gwiazd

      Dzień Dziecka jest zawsze bardzo ważnym świętem dla całej społeczności dziecięcej. Z tej okazji zawsze organizowana jest w naszym mieście impreza Zapaleńcy. W tym roku także klasa 6 b była jednym ze współorganizatorów. Uczniowie zaprezentowali podsumowanie projektu pt. „Droga do gwiazd” autorstwa Magdaleny Kubik I Barbary Świerkot. Mieszkańcy miasta mogli usłyszeć piękne piosenki w wykonaniu Julii, Mai, Oliwii oraz Julii. Ponadto publiczność miała okazję spotkać autentycznego Kopernika, w którego rewelacyjnie wcieliła się Lila. I oczywiście cały układ słoneczny. Kopernik czuwał nad swoimi planetami, doglądał w trakcie występu i zastanawiał się, jak powinny prawidłowo krążyć w przestrzeni kosmicznej. Występ naszych uczniów zebrał ogromne brawa. Pisano o nas również na różnych portalach.

     • WYCIECZKA SKT NA NAJWYŻSZY SZCZYT BESKIDU ŚLĄSKIEGO  - SKRZYCZNE 20 maja 2023r.

      Naszym wyjazdom wciąż dopisuje szczęście. Tym razem po kilku dniach niepogody, ulewnego deszczu i chłodu w dniu wycieczki zaświeciło słońce.

      Po przyjeździe do Szczyrku, na Przełęczy Salmopolskiej, naszym oczom ukazały się doliny, szczelnie zanurzone we mgle. My byliśmy już ponad chmurami, skąpani w słońcu. Rozpoczęliśmy wędrówkę od podejścia pod szczyt Malinowa i zajrzenia do jaskini Malinowskiej (choć byli wśród nas młodociani adepci speleologii, udało się nie wpaść do jamy). Dalej trasa prowadziła przez Malinowską Skałę, gdzie słynna wychodnia skalna posłużyła nam jako miejsce piknikowe. Na horyzoncie pojawił się maszt telekomunikacyjny, który ukazywał zbliżający się cel wycieczki. Przywitaliśmy się na szczycie Skrzycznego 1257 m n.p.m. z nową atrakcją – rzeźbą żaby, żeby móc już spokojnie rozłożyć się przy ognisku, piec kiełbaskę, wylegiwać się w słońcu. Zejście okazało się męczącą,

    • Nowe drzewka
     • Nowe drzewka

      Z okazji obchodów Dnia Ziemi postanowiliśmy uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób. Każda klasa naszej szkoły zasadziła w szkolnym ogrodzie drzewko. Specjalna tabliczka informować będzie o roku nasadzenia, klasie oraz jego nazwie przypisanej przez dzieci.

      Ponieważ rok 2023 jest Rokiem Kopernikowskim, nazwa drzewka pochodzić będzie właśnie z zakresu terminologii astronomicznej i osiągnięć Mikołaja Kopernika. Oprócz walorów estetycznych i zdrowotnych drzewka,będą one miłą pamiątką dla pokoleń naszych uczniów.

    • Święto Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja
     • Święto Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja

      Aby uczcić Święto Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, klasa 6a przygotowała uroczysty apel. W obecności pocztu sztandarowego odśpiewaliśmy hymn, były recytacje patriotyczne i inscenizacje aktorskie. Uczniowie wcielili się w XVIII-wiecznych szlachciców i przenieśli nas w czasy podpisywania tego najważniejszego w Polsce dokumentu. Uczennice z klasy 6b - Julia Michalik, Julia Giercuszkiewicz oraz Maja Dobucka uświetniły występ swoimi zdolnościami wokalnymi.

    • DZIEŃ ZIEMI
     • DZIEŃ ZIEMI

      W latach 70-tych w Stanach Zjednoczonych obrońcy środowiska ogłosili dzień 22 kwietnia Dniem Ziemi. Obchody tego dnia z czasem przyjęły się w innych krajach. W Polsce po raz pierwszy zorganizowano je w 1990 roku. Dziś jest to święto międzynarodowe. Ludzie na całym świecie łącza, się w obronie największego wspólnego dobra - domu całej ludzkości - planety Ziemi, której grozi zagłada ze strony człowieka.

    • WYCIECZKA SKT W POSZUKIWANIU KROKUSÓW NA RYSIANCE  -   15 KWIETNIA 2023r.  
     • WYCIECZKA SKT W POSZUKIWANIU KROKUSÓW NA RYSIANCE  -   15 KWIETNIA 2023r.  

      Czy wierzycie w cuda? Bo właśnie wydarzenie, noszące znamiona interwencji siły nadprzyrodzonej, miało miejsce 15.04. 2023r. wśród uczniów SP 5 w Czechowicach-Dziedzicach. Jak inaczej nazwać moc, która podnosi młodzież w wolną sobotę wczesnym porankiem z ciepłych łóżek i każe się zmęczyć, spocić, wytarzać w błocie, przemoczyć od śniegu i… spotkać z nauczycielami? Takie dokładnie atrakcje czekały na młodych amatorów gór podczas wędrówki z Sopotni Wielkiej do schroniska na Rysiance. Czy było warto? Krokusy, rozległe widoki i…. naleśniki z jabłkami, bitą śmietaną i gorącą herbatą potwierdziły słuszność porannej decyzji. Tak! W górach było pięknie. Choć zima jeszcze twardo się trzyma, wiosna nieśmiało budził górską przyrodę, o czym zaświadczyły kwitnące krokusy. Jednak zejście północnym stokiem do Żabnicy odbywało się w większości w pozycji horyzontalnej, za sprawą zalegających tam jeszcze

  • Wtorek 16.04.2024
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Librus Synergia
   • STRONA W JĘZYKU

  • Partnerzy

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 349561
  • Kontakty

   • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach
   • sekretariat@sp5.czechowice-dziedzice.pl sekretariat.sp5@czechowice.edu.pl
   • tel.:0-32-215-34-27 Faks:0-32-215-96-72 kom.:695 079 921
   • ul. Klasztorna 21 43-502 Czechowice-Dziedzice śląskie Polska Poland
   • login SP5MKCzechowice
  • Logowanie