Strona główna

      • Zakończenie roku szkolnego to wyjątkowy moment dla całej społeczności szkolnej. To czas podsumowania miesięcy pełnych nauki, wyzwań, sukcesów i wspólnych doświadczeń. Uczniowie odbierają świadectwa, a nauczyciele i rodzice mogą z dumą spojrzeć na osiągnięcia młodych ludzi.
      • Dziękujemy wszystkim dzieciom za wspólnie spędzony rok w świetlicy. 🌞



        Był to czas pełen radości, zabawy, rozwijania zainteresowań oraz wielu miłych i niezapomnianych chwil. 🎨📚😊
      • 24 czerwca uczniowie klasy 2a wybrali się na piknik do Szwajcarskiej Doliny. Słoneczna pogoda i piękne otoczenie sprzyjały wspólnej zabawie oraz odpoczynkowi na świeżym powietrzu. Dzieci chętnie brały udział w zabawie w berka, puszczały kolorowe bańki mydlane, grały w gry planszowe i karty. Nie zabrakło także smacznego popcornu oraz wielu okazji do rozmów i wspólnego śmiechu. To był dzień pełen radości i beztroskiej zabawy.
      • Nadszedł upragniony koniec roku szkolnego i ostatni dzień nauki szkolnej. Uczniowie klasy 4 a postanowili to wykorzystać i udali się do Urzędu Miejskiego na spotkanie z pierwszym zastępcą burmistrza- panem Maciejem Kołoczkiem. Pan burmistrz wprowadził uczniów do budynku urzędu, zaprosił do swojego gabinetu i bardzo wyczerpująco opowiedział, zarówno o swojej pracy, jak i pracy Rady Miejskiej i urzędników. Następnie odpowiedział na wszystkie pytani
      • W piątek 16 czerwca klasa 4 a korzystając z ładnej pogody udała się do Woźniakówki na spotkanie z alpakami. Uczniowie poznali historię i zwyczaje tych ciekawych zwierząt. Chodzili z nimi na spacery i uczyli się je karmić. Następnie, dzieciaki piekli pyszne kiełbaski na ognisku oraz ziemniaczki, które ze smakiem spałaszowali. Nie obyło się też bez słodkiego poczęstunku od pani Mariolki. Radośni, z uśmiechami na buzi i dobrymi humorami wrócili do d
      • Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na uroczystość zakończenia roku szkolnego, która odbędzie się w piątek, 26 czerwca 2026 roku. Nasze świętowanie rozpoczniemy od Mszy Świętej o godzinie 8:00, a bezpośrednio po jej zakończeniu odbędzie się oficjalny apel oraz spotkania uczniów z wychowawcami w klasach, połączone z wręczeniem świadectw.
      • Dzieci z klasy 1b zaprezentowały się dziś przed uczniami klas młodszych w przedstawieniu pt." Żabki". Było to podsumowanie zajęć artstycznych, na które uczęszczały przez rok szkolny. Dzieci same zrobiły kukiełki oraz scenografię do przedstawienia. Zaprezentowały się wspaniale🙂
      • 19 czerwca 2026 klasa 3a wzięła udział w wyjątkowym wydarzeniu – Dniu Pustej Klasy, spędzając cały dzień na świeżym powietrzu w malowniczym Jaworzu. Zamiast tradycyjnych zajęć w szkolnych ławkach, uczniowie uczyli się i bawili w otoczeniu przyrody.
      • Uczniowie klasy 3a uczestniczyli w cyklu zajęć edukacyjnych „Ratujemy i uczymy ratować”. Podczas spotkań dzieci zdobywały wiedzę na temat zasad udzielania pierwszej pomocy oraz właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
      • Gdy w piątkowe popołudnie korytarze opustoszały, szkoła zamieniła się w miejsce pełne przygód i dobrej zabawy.

        Uczniowie klasy 2a stawili sie z kocykami pod pachą, by obejrzeć film podczas plenerowego kina pod chmurką. Na przekąskę był popcorn i pyszna pizza. Po seansie uczniowie z latarkami w dłoniach odkrywali nocne oblicze szkoły, zagladając do sal lekcyjnych, a nawet pokoju nauczycielskiego. Nie zabrakło karaoke, gier planszowych i sportowyc
        • Bohaterowie lektur szkolnych
          • Bohaterowie lektur szkolnych

            W naszej szkole odbyły się niecodzienne odwiedziny. Przybyli do nas bohaterowie lektur szkolnych, aby przywitać się i przedstawić kolejnym rzeszom czytelników- szczególnie z klas 7, którzy już w przyszłym roku na egzaminie będą musieli wykazać się bliską z nimi znajomością. Dziękujemy uczniom klas 8, którzy tak pięknie ożywili te postacie, odgrywając krótkie scenki z nimi związane. Dziękujemy również pani Ani Kadewskiej za piękną dekorację schodów i napis.

        • Kangur Matematyczny
          • Kangur Matematyczny

            Dnia 20 marca 2025 w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”. Wzięło w nim udział 12 osob z klas 2-8. Konkurs ma na celu popularyzację matematyki, propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów, zachęcenie młodych do wspólnej, intelektualnej, międzynarodowej zabawy. W maju zostały opublikowane wyniki dla naszej szkoły. Uczennica kl. 2- Marta Nasuta oraz uczen kl. 7- Witold Machała otrzymali wyróżnienie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy wyróżnionym!

        • 25 Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki
          • 25 Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki

            25 Beskidzki Festiwal Nauki i Sztuki to wydarzenie pełne ciekawych warsztatów, pokazów i innych aktywności. 30 maja 2025r. uczestniczyła w nim klasa 6a. Na pierwszy ogień poszły warsztaty p.t. „Spotkanie z Lasem”, na których uczestnicy dowiedzieli się jak prowadzona jest zrównoważona gospodarka leśna. Kolejne miejsca , które zostały odwiedzone przez uczniów związane były tematycznie z robotami, doświadczeniami chemicznymi, pierwszą pomocą. Miłośnicy gier znaleźli także coś dla siebie w strefie gier planszowych oraz komputerowych.Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy upominek. Jednym słowem dla każdego coś miłego. Już nie możemy się doczekać kolejnej edycji.

        • Futurystyczne Czechowice
          • Futurystyczne Czechowice

            Podczas XXV Jubileuszowego Beskidzkiego Festiwalu Nauki i Sztuki uczennice naszej szkoły Zosia Kapias, Paulinka Pustelnik, Maja Kastelik, Kornelia Borgieł i Weronika Mieszczak wzięły udział w Plenerze artystyczno-projektowym "Futurystyczne Czechowice" i stworzyły własną wizję Czechowic-Dziedzic za kilkadziesiąt lat.

        • Dyktando Biegane
          • Dyktando Biegane

            Uczennice i uczniowie z naszej szkoły- Emilia Krzempek, Oliwia Rak, Aleksander Grądzki i Mateusz Zarzecki brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym "Dyktando Biegane". Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej nr 10 im.Ks.Jana Twardowskiego w Czechowicach- Dziedzicach. Gratulujemy wyróżnienia🙂

        • Aktywna sobota z SKT
          • Aktywna sobota z SKT

            Aktywna sobota z SKT

            Spacer na PKP🚶‍♂️🚶‍♀️, przejażdżka pociągiem🚋, wyjście na Kozią Górkę z Mikuszowic🏔, park linowy W Dechę🧗‍♀️, bieg na powrotny pociąg🏃🏃‍♀️ i powrót do Czechowic.

            A to wszystko w miłym towarzystwie 😄i przy pięknej pogodzie🌞❗

            Tak w skrócie przebiegła nasza ostatnia w tym roku szkolnym wycieczka SKT.

        • Klasa 5b na wycieczce
          • Klasa 5b na wycieczce

            Klasa 5b wybrała się na wycieczkę do Bielska-Białej. Odwodziliśmy Muzeum Historyczne, gdzie poznaliśmy historię starej fabryki przędzalni. Podziwialiśmy stare samochody w Muzeum Motoryzacji oraz poznaliśmy proces tworzenia szybowców i obserwowaliśmy ich loty. To był wspaniały dzień w Bielsku-Białej.

        • ŚWIATOWY  DZIEŃ  ZIEMI  W  KLASACH  MŁODSZYCH
          • ŚWIATOWY  DZIEŃ  ZIEMI  W  KLASACH  MŁODSZYCH

            Jak w każdym roku, w kwietniu, uczniowie klas młodszych zdobywały wiedzę dotyczącą ochrony środowiska. Podczas lekcji odbywały się prelekcje dotyczące segregowania śmieci, dbania o czystość powietrza
            i oszczędzanie wody oraz energii. Podsumowaniem zdobytej wiedzy było wykonanie prac plastycznych i ozdobienie nimi szkoły. Dzieci zdobywały również informacje dotyczące zdrowego stylu życia oraz zasad prawidłowego odżywiania się. Najwięcej radości sprawił kiermasz ze zdrowszymi przekąskami. Największym powodzeniem cieszyły się galaretki, własnoręcznie wykonany koktajl truskawkowy, babeczki z siemieniem lnianym i sezamem, ciasto marchewkowe i wytrawne precle z czarnuszką. Był to bardzo przyjemnie spędzony czas.

        • Dzień Ziemi
          • Dzień Ziemi

            22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi - święto, które przypomina nam o konieczności ochrony naszej planety.
            Z tej okazji w naszej szkole odbył się turniej międzyklasowy, którego celem było uświadomienie jak ważne jest, abyśmy pamiętali o dbaniu o naszą planetę i podejmowali działania mające na celu jej ochronę. Uczniowie klas 4-8 sprawdzali swoje umiejętności i wiedzę w różnych przyrodniczych konkurencjach. Była to doskonała okazja, abyśmy zastanowili się, co możemy zrobić na rzecz ochrony środowiska. Był to również czas, który dostarczył wiele radości uczestnikom i widzom, którzy dzielnie wspierali swoje drużyny.

        • Zaproszenie
          • Zaproszenie

            Zapraszamy rodziców przyszłych klas pierwszych na spotkanie organizacyjne dotyczące roku szkolnego 2025/2026, które odbędzie się w dniu 07.05.2025r. o godz. 17:00 w sali 22.

        • WYCIECZKA DO WIELICZKI klasy 2a
          • WYCIECZKA DO WIELICZKI klasy 2a

            „Świat jest jak książka. Ci, którzy nie podróżują, czytają jedynie pierwszą stronę.” – św. Augustyn
            Dnia 16 kwietnia 2025 klasa 2a wyjechała na wycieczkę. Celem było zwiedzanie zabytkowej kopalni
            soli w Wieliczce. Przewodnik zapoznał dzieci z historią obiektu, spacerowaliśmy podziemnymi
            korytarzami i każdy z nas mógł „skosztować” słonej ściany. Wyjazd dostarczył dzieciom wiele radości
            z czasu spędzonego inaczej niż w ławkach szkolnych. Poniżej zamieszczam zdjęcia z wycieczki.

        • Koncert symfoniczny
          • Koncert symfoniczny

            W dniu 23 kwietnia klasy 6a i 6b wzięły udział w koncercie symfonicznym w sali koncertowej NOSPR w Katowicach. Uczniowie mogli wysłuchacćw wykonaniu Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia utwory wielkiego kompozytora, geniusza klasycyzmu, Wolfganga Amadeusza Mozarta, a były to:

            - Uwertura do opery „Czarodziejski flet”

        • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W SP 5
          • KIERMASZ ŚWIĄTECZNY W SP 5

            W przedświąteczny wtorek klasa 2a zorganizowała w naszej szkoły prawdziwy kiermasz świąteczny.
            Odbył się dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców i uczniów tej klasy. Na kiermaszu gościły
            babeczki oraz uwielbiane przez dzieci galaretki. Chętnych do kupowania i degustacji nie zabrakło
            wśród uczniów i nauczycieli. Poniżej „słodka galeria”-).

        • Historia rodziny Wardas
          • Historia rodziny Wardas

            Podsumowanie projektu:

            Historia rodziny Wardas na tle warszawskiego zrywu - słowa i dźwięki pamięci 15 kwietnia 2025 r. na małej sali gmnastycznej odbyło się podsumowanie projektu realizowanego na lekcjach języka polskiego i historii. Klasa 8b w formie spektaklu słowno-muzycznego przedstawiła historię patriotycznej rodziny Wardasów na tle Powstania Warszawskiego

    • Sobota 27.06.2026
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
      • STRONA W JĘZYKU

    • Partnerzy

        • Odnośnik: ?
        • Odnośnik: ?
        • Odnośnik: ?
    • Galeria zdjęć

      • brak danych
    • Liczba wizyt

      liczba odwiedzin: 594146
    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach
      • sekretariat@sp5.czechowice-dziedzice.pl sekretariat.sp5@czechowice.edu.pl
      • tel.:0-32-215-34-27
        Faks:0-32-215-96-72
        kom.:695 079 921
      • ul. Klasztorna 21
        43-502 Czechowice-Dziedzice
        śląskie
        Polska

        Poland
      • login SP5MKCzechowice
    • Logowanie