• „Podaruj książkę” - akcja wolontariatu
          • „Podaruj książkę” - akcja wolontariatu

          •  

            Wyrażamy serdeczne podziękowanie dla wszystkich, którzy zaangażowali się w akcję wolontariatu „Podaruj książkę”.

            Dziękujemy członkom wolontariatu osobom, które nabyły książki oraz wszystkim darczyńcom.

            Szczególne podziękowanie za współpracę kierujemy do P. Mańdok z Zespołu Szkół nr 4 za dostarczenie nam książek od sponsorów.

            Wspólnymi siłami udało się zebrać 800 zł. Pieniądze zostały przekazane na konto „siepomaga” dla Amelki Gmyrek dwulatki ze Strzegomia, chorej na rdzeniowy zanik mięśni(SMA).

            Akcja cieszyła się dużym powodzeniem okazuje się, że książki mogą dostarczać nam wielu niezapomnianych wrażeń, a książka podarowana od serca, może uratować komuś życie.

            Akcja na rzecz Amelii trwa nadal, dlatego polecamy do odwiedzenia stronę https://www.siepomaga.pl

            Jeszcze raz bardzo dziękujemy. Dołączamy zdjęcie i dowód wpłaty.

             Z wyrazami wdzięczności opiekunowie wolontariatu.

        • Międzynarodowy projekt eTwinning w SP5  «Kochamy muzykę «POLSKA , WŁOCHY, SŁOWACJA
          • Międzynarodowy projekt eTwinning w SP5 «Kochamy muzykę «POLSKA , WŁOCHY, SŁOWACJA

          • Świąteczne spotkanie Skype

            Rozwijamy nasze międzynarodowe kontakty nawiazując współpracę ze szkołami europejskimi. W grudniu rozpoczęliśmy projekt « We love music» / «Wir lieben Musik» .

            Jest to projekt o tematyce muzycznej nawiązujący do twórczości zespołu The Beatles.

            W ramach tego projektu współpracujemy z Włochami i Słowacją.

            Czas trwania projektu 12. 2021 – 05. 2022 umożliwia sysytematyczną pracę  na platformie Twinspace, spotkania na Skypie, wspólne rozmowy i wymianę doświadczeń.

            W projekcie m.in. piszemy o muzyce, porównujemy muzykę rodziców i dziadków z muzyką dzisiejszej młodzieży, uczymy się nawzajem piosenek polskich, włoskich i słowackich, poznajemy historię zespołu the Beatles, kręcimy film, wykonujemy wspólnie muzyczny poster.

            Uczestnicy projektu mają okazję poznać lepiej takie narzędzia internetowe jak komunikator Skype,oraz Wakelet czy program graficzny Canva służący do zapisywania, kolekcjonowania i udostępniania materiałów w postaci cyfrowej.

            16.12. miało miejsce 1. spotkanie na Skypie. Uczniowie oraz koordynatorzy z Włoch, Słowacji i Polski przedstawiali siebie i swoje szkoły.  Opowiadaliśmy o świątecznych tradycjach i przekazaliśmy świąteczne życzenia.  Na stronie Twinspace zamieściliśmy pierwsze zdjęcia i pozdrowienia.

            Niektórzy uczniowie po raz pierwszy komunikowali się przez Skypa. Trudności techniczne nie zmniejszyły naszego zapału do dalszych wspólnych działań. Mamy nadzieję, że z biegiem

            czasu nasze umiejętności będą coraz lepsze.

            Przed nami grudniowe zadania projektowe : Przedstaw się na stronie WAKELET,napisz świąteczne życzenia na Twinspace.

            Strona Twinspace projektu: https://twinspace.etwinning.net/215667/home

            Opiekun projektu Ewa Dobija

            20.12.2021

            eT_Pozdrowienia.mp4​​​​​​​

        • Zajęcia rozwijające uzdolnienia
          • Zajęcia rozwijające uzdolnienia

          •                                                                                                                                                                                                    W naszej szkole prowadzone są zajęcia rozwijające uzdolnienia.  Uczniowie mają okazję rowijać swoje zdolności, wyobraźnię, fantazję, mogą eksperymentować z różnymi i ciekawymi technikami plastycznymi, spędzać czas w sposób twórczy. Dzięki procesowi kreacji dzieci rowijają swoją wrażliwość, nieszablonowe myślenie,  odwagę twórczą,  wyrażają swoje emocje.

                        Jedną z poznanych technik na lekcjach było  malowanie farbami na tkaninach a konkretnie na koszulkach bawełnianych. Farby do ktanin zakupiono dzięki Samorządowi Uczniowskiemu. Zapraszam do obejrzenia relacji fotogaficznej z tych zajęć.

             

                                                                                                                                                 Ewa Cieślik

        • Nagrody w konkursie
          • Nagrody w konkursie

          •             Z przyjemnością chcieliśmy poinformować, że uczennica naszej szkoły Amelia Maruszczak zdobyła nagrodę w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt.: „Magia Beskidów” w kategorii wiekowej szkoły podstawowe klasy VII-VII. Konkurs organizowany był przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej „ART” w Czechowicach-Dziedzicach oraz Starostwo Powiatowe w Bielsku-Białej. Uczniowie klasy 3b Paulina Pustelnik i Michał Banaś otrzymali kwalifikację do wystawy swoich prac w kategori wiekowej szkoły podstawowe klasy I-III.  Gratulujemy zwycięzcom.

             

               Ewa Cieślik

                Aleksandra Banaś

             

        • Wyjście na Jesienną Wystawę Drobiu Ozdobnego, Gołębi, Królików i Drobnego Inwentarza
          • Wyjście na Jesienną Wystawę Drobiu Ozdobnego, Gołębi, Królików i Drobnego Inwentarza

          • Klasy 6a i 6b udały się z wizytą na Wystawę Drobiu Ozdobnego, Gołębi, Królików i Drobnego Inwentarza, która została zorganizowana w Lasku w Czechowicach-Dziedzicach przez Regionalną Ligę Ochrony Ptaków. Uczniowie mieli okazję zobaczyć na żywo wiele ciekawych okazów zwierząt i ptaków hodowlanych a także odwiedzić kiermasze i stoiska prezentujące rodzaje miodów wraz z degustacją. Celem wizyty było nabywanie kompetencji w zakresie nauk przyrodniczych, poszanowania świata przyrody, flory i fauny, kształtowanie postawy ciekawości i znaczenia środowiska naturalnego.

            Ewa Cieślik    

            Joanna Ungehojer

        • Mikołajki SU- 6 grudnia 2021
          • Mikołajki SU- 6 grudnia 2021

          •  

            Tradycyjnie już, w tym radosnym dniu,  Mikołajkowa drużyna złożona z Mikołaja, Aniołków, Diabełków i Reniferków  odwiedziła wszystkie klasy częstując uczniów i nauczycieli słodyczami zakupionymi z funduszy Samorządu Uczniowskiego. Także pracownicy szkoły spotkali się z Mikołajem. Aniołki chwaliły grzeczne dzieci, Diabełki smarowały węglem te mniej grzeczne, Mikołaj podpytywał nauczycieli czy uczniowie słuchają na lekcjach i dużo się uczą... W czasie tych krótkich wizyt w klasach było głośno i radośnie...

            W galerii można zobaczyć fotorelację. Zapraszamy.

             

            A. Ziółkowska

        • REALIZACJA PROJEKTU LOTOS i URZĘDU MIASTA CZECHOWIC-DZIEDZIC  „Zdolni z Czechowic-Dziedzic – miasta z zapałem”
          • REALIZACJA PROJEKTU LOTOS i URZĘDU MIASTA CZECHOWIC-DZIEDZIC  „Zdolni z Czechowic-Dziedzic – miasta z zapałem”

          • Dwa zespoły projektowe złożone z uczennic klasy 2a i 2b pod nadzorem nauczycieli realizują zadania  w ramach projektu „Zdolni z Czechowic Dziedzic – miasta z zapałem”.

             Tematem projektu realizowanego przez zespół uczennic klasy 2a jest: „Jak zaczarowana wstążka rozbudza wyobraźnię,  kreuje rzeczywistość, rozbudza wrażliwość muzyczną i uczy staranności”. Zespół uczennic z klasy 2b realizuje projekt o tematyce: „Jak wykorzystać skakankę do wyzwolenia emocji, ekspresji twórczej, wyobraźni w celu stworzenia innego niż tradycyjny przekazu artystycznego”.

             Realizacja  projektów:

            1.  Omówienie tematyki projektów - Dzieci otrzymały przybory papiernicze i koszulki z logo projektu.
            2. Omówienie przyborów, które zostaną wykorzystane do realizacji założonych celów (wstążki do gimnastyki artystycznej i profesjonalne skakanki).
            3. Zapoznanie z wykorzystaniem przyborów (wstążki, skakanki).
            4. Próby stworzenia układów tanecznych z wykorzystaniem przyborów, wybór muzyki.
            5.  Stworzenie własnego słownika na poszczególne figury taneczne.
            6.  Wyjazd do Chorzowa na przedstawienie muzyczne „Pinokio”- obserwacja profesjonalnych aktorów.
          • AKCJA „POMAGAMY PSOM PRZETRWAĆ ZIMIĘ”

          • Jak co roku w okresie jesienno-zimowym organizujemy akcję, która ma na celu pomóc psom ze schroniska przetrwać zimę. Psy w schroniskach w dalszym ciągu czekają na ludzi o dobrym sercu, którzy pomogą im w tym trudnym zimowym okresie. Nasza akcja trwa i rozwija się tylko dzięki zaangażowaniu rodziców i uczniów. Szczególnie ważny jest przekaz jaki dostają uczniowie o bezinteresownej, płynącej z potrzeby serca pomocy dla potrzebujących istot. Jesteśmy przekonane o tym, że dary w postaci karmy i przysmaków sprawiły wiele radości bezdomnym zwierzętom. Przekazujemy podziękowania w imieniu schroniska „Reksio” w Bielsku-Białej.

            Jolanta Karolewska, Mariola Kamińska Obchody Dnia  Życzliwości.

            Dnia 22 listopada 2021 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Idea tego dnia jest wciąż niezmienna -  bądźmy dla siebie życzliwi, mili  i dobrzy. Rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy – nie siłowy. Starajmy się rozumieć siebie nawzajem. 

            W tym dniu uczniowie przyszli ubrani na żółto.

            W niektórych  klasach dzieci chciały sobie nawzajem sprawić przyjemność. Celowi temu służy  zabawa „Umilaczek” – dzieci losowały siebie nawzajem, w domu przygotowały karteczkę z życzeniami, rysunek i drobiazg  – wszystko razem pięknie spakowane, opatrzone imieniem i nazwiskiem kolegi lub koleżanki przyniosły do szkoły i w klasie wręczali sobie upominki.

            Każda klasa wybrała spośród siebie osobę, która jest szczególnie lubiana i pomocna. Osoba ta otrzymała tytuł „Anioła Życzliwości”, a wraz z tytułem dostała czekoladowego anioła.

            Każda osoba mogła podarować koledze lub koleżance DOBRE SŁOWO – ZDANIE, ŻYCZENIA, które były dostępne na terenie szkoły na przygotowanych z okazji tego dnia kartach.

            Dzień Życzliwości i pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję i przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Zacznijmy od jednego dnia, a potem przedłużajmy to na kilkadziesiąt następnych. Bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu. Okazana serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko, a pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. Mariola Kamińska, Jolanta Karolewska

          • Nasza szkoła przystąpiła do programu Edukacyjna Sieć Antysmogowa

          • Jest to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym

            Koordynatorkami projektu są: Agnieszka Palarz, Alicja Prończuk

             

            Celem tego programu jest propagowanie wiedzy na temat znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i wpływu codziennych działań na jego jego jakość. Edukacja dzieci i młodzieży, rodziców oraz dostarczenie narzędzi dydaktycznych nauczycielom w obszarze ochrony czystości powietrza, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki smogu: przyczyn jego powstania, wpływu na zdrowie oraz możliwych działań, które pozwalają na zmniejszenie zanieczyszczenia powietrza.

             

            W roku szkolnym 2020/2021 koordynatorzy projektu ESA brali udział w szkoleniach prowadzonych przez ekspertów i praktyków zajmujących się problematyką smogu i przeciwdziałaniu zanieczyszczeniom powietrza. Szkoła została wyposażona w materiały dydaktyczne, Koordynatorzy projektu ESA przekazali zdobyte podczas szkoleń informacje nauczycielom zaangażowanym w projekt.

             W klasach pierwszych , drugich, trzecich i czwartych zostały przeprowadzone zajęcia „Co wisi w powietrzu ?”.  Natomiast w klasach starszych wykorzystano zagadnienia związane z tematem „Wstrzymaj oddech. SMOG-talk!”. Zostały na nich wykorzystane materiały otrzymane przez koordynatorów na szkoleniach , między innymi filmy , prezentacje i karty pracy.

            W bieżącym roku szkolnym przeprowadzono zajęcia związane z Dniem Czystego Powietrza w klasach trzecich.

        • „Liga naukowa z Lotosem - Zdolni z Czechowic - Dziedzic. Gminy z zapałem”
          • „Liga naukowa z Lotosem - Zdolni z Czechowic - Dziedzic. Gminy z zapałem”

          • Uczniowie klasy 8c: Natalia Bodzek, Patrycja Wawro i Szymon Wysocki biorą udział w programie edukacyjnym „Liga naukowa z Lotosem - Zdolni z Czechowic - Dziedzic. Gminy z zapałem”

             

            Temat projektu: Jak świadomość płynąca z wiedzy na temat ochrony środowiska wpływa na kreatywność oraz wyrażanie siebie poprzez własną twórczość?

             

            Celem projektu jest:

            - Uświadomienie młodzieży, iż przemysł odzieżowy jest jednym z najszybciej rosnących i największych trucicieli planety.

            - Recykling jako jeden ze sposobów ochrony środowiska.

            - Rozbudzanie i rozwijanie kreatywności i pasji w uczniach.

            - Kontakt z kreatywnymi osobami zajmującymi się rękodziełem z recyklingu.

            - Aktywne, pobudzające wyobraźnię spędzanie wolnego czasu, bez udziału środków masowego przekazu (telefon, laptop, telewizja).

        • „Szkoła Pamięta 2021”
          • „Szkoła Pamięta 2021”

          • Listopad jest szczególnym miesiącem, w którym wspominamy naszych bliskich. W związku z tym klasy szóste- 6a i 6b wzięły udział w  akcji organizowanej przez MEiN "Szkoła Pamięta 2021”.Celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania historii i pamięci o bohaterach naszej wolności, którzy związani byli z historią Czechowic-Dziedzic i  okolic.

                        W Izbie Regionanej mieszczącej się w Miejskim Domu Kultury zorganizowano spotkanie z panem Jackiem Cwetlerem, osobą popularysujacą historię naszego regionu, który przeprowadził zajęcia edukacyjne dla młodzieży. Na zajęciach uczniowie mieli okazję zapoznać się z dawną historią dzisiejszego miasta, o pierwszych wzmiankach, o ludziach zamieszkujących ten teren, jak również o  wydarzeniach podczas II Wojny Światowej w tych okolicach. Przypomniano także tragiczne momenty związane z pożarem Rafinerii Naftowej.

            Po prelekcji prowadzący zorganizował mały quiz, gdzie dzieci odpowiadały na pytania. Zwycięzcy otrzymali upominki w postaci broszur o historii naszego miasta.

                        Po zajęciach edukacyjnych i zwiedzeniu ekspozycji w Izbie Regionalnej uczniowie udali się na wystawę na wolnym powietrzu a następnie przeszli pod Pomnik Poległych Strażaków i zapalili symboliczne znicze.

             

             

              Ewa Cieślik

              Joanna Ungehojer

        • MIEJSKIE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
          • MIEJSKIE OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

          • W czwartek, 11 listopada 2021r., pod Pomnikiem Wolności na Skwerze Stulecia odbyły się miejskie obchody 103. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. W tych uroczystościach wzięło udział pięć dziewczyn z 8a pod opieką p. E. Fichery, które w imieniu całej społeczności szkolnej złożyły pod pomnikiem biało-czerwoną wiązankę kwiatów.

            Następnie, razem z pozostałymi uczestnikami, ulicami naszego miasta udałyśmy się w pochodzie do kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych, w którym o godzinie 11.00 odbyła się msza w intencji Ojczyzny.

            Julia Mańdok, kl. 8a

          • „Dookoła Świata”-  Projekt Edukacyjny z Geografii

          •             W dniu 2.11.br., uczniowie klas ósmych SP 5 podsumowali Projekt Edukacyjny  z Geografii pt.: „Dookoła Świata”. Zuzia, Julka i Marysia, jako podróżniczki wiodły widzów po kontynentach świata. Dzięki lokalnym przewodnikom wiele można było się dowiedzieć.

                        Podróż rozpoczęła się od Azji, którą przedstawili uczniowie klasy 8c. Narrację prowadził Kacper. Od luksusowego Bliskiego Wschodu pokazanego przez Olgę, Olimpię, Szymona i Kacpra, przez Indie pachnące przyprawami z dedykacją od Łukasza i Zuzi, chińskiego tygrysa gospodarczego w relacji Natalki i Patrycji, aż po Japonię, w której tradycje przeplatają się                z nowoczesnością, co przedstawili Kamil, Mateusz, Sandra, Daria i Kacper.

                        W Australii i Oceanii, w wykonaniu klasy 8a, pod przewodnictwem Wojtka, królowały endemiczne zwierzęta w brawurowym wykonaniu Miłosza, Wojtka i Oliwiera oraz pogromczyni aligatora, Wiktoria. Także niezwykła kultura Aborygenów (Otylka) i Maorysów (Szymek). Wspaniała rafa koralowa. W którą wcieliły się Wiktoria, Zuzia i Julka. Świetny budynek Opery       w Sydney pokazał Kacper. Interesujące ciekawostki o wyspiarskim kraju Kiribati przedstawił Kacper   i Mikołaj. A do Mordoru niestrudzenie wędrował Frodo (Michał).

                        Ameryka Południowa opowiedziana słowami szamanki, Tosi, pozostała w pamięci, jako gorące rytmy samby i roztańczona Laura, Julka, Emilka i Amelia. Niebezpieczne fawele pokazane przez Patryka i Kamila, z nieodłączną capoeirą wykonaną przez Daniela w choreografii Kassandry. Dzięki Pawłowi poznaliśmy gwiazdy piłkarskie Ameryki Łacińskiej. Wycinanie Amazonii zobrazowane przez Pawła, Oliwiera, Anię, i bezwzględnego Kamila, a także niespotykane potrawy z lamy czy kawii  domowej serwowane przez Milenę, Igę i Anitę. Przepiękny strój Indian andyjskich zaprezentowała Marta. Klasa 8b świetnie się spisała.

                        Ostatnim odwiedzonym kontynentem była Afryka, gdzie na sawannie króluje Wielka Piątka pokazana przez Anię, Klaudię i Lenę, Masajowie mieszkają w niewielkich chatkach namalowanej przez Marysię. Mężczyźni tańczą dla swych kobiet , tu: Kuba, Karol i dumna Julka, a wszystkiemu przyglądają się starożytne Piramidy w Gizie przygotowane przez Kubę, Mateusza i Dawida). Dzięki Kacprowi poznaliśmy nazwiska wielkich sportowców, zwłaszcza biegaczy i piłkarzy. Ciekawie zaprezentowała się kopalnia kobaltu, skąd urobek wyjechał zdalną ciężarówką skonstruowaną specjalnie na potrzeby Projektu przez Dawida i Filipa. Nie zabrakło problemów, czyli głodu            w Etiopii (Julka i Natalia) i konfliktów zbrojnych, które rozwiązują żołnierze Błękitnych Hełmów, tu: Patryk. Klasa 8d, pod  przewodnictwem Natalii i zorientowanej na mapie Afryki Elenie stanęła na wysokości zadania.

                        Uczniowie zwrócili uwagę na zasługi Polaków na każdym kontynencie.

            Całe przedsięwzięcie zilustrowały dźwiękiem uczennice klasy 8b, czyli Zuzia i Amelka, które wykonały Wielką Robotę, składając muzykę i rozmaite odgłosy utworzyły prawie profesjonalną ścieżkę dźwiękową. Do Projektu dołączyli także uczniowie młodszych klas. Dziękujemy klasie 5b oraz Emilce z klasy 6a.

            Opiekun Projektu Mariola Dębska-Woźniak

            2.11.2021

        • WYCIECZKA DO WIELICZKI klasy 2a i 2b
          • WYCIECZKA DO WIELICZKI klasy 2a i 2b

          • „Świat jest jak książka. Ci, którzy nie podróżują, czytają jedynie pierwszą stronę.” – św. Augustyn

            Dnia 5 października 2021 klasa 2a i 2b wyjechała na swoją pierwsza wycieczkę. Celem było zwiedzanie zabytkowej kopalni soli w Wieliczce. Przewodnicy zapoznali dzieci z historią obiektu, Soliludek oprowadzał dzieci po kopalni, a Skarbnik sprawdził ich wiedze i w nagrodę wręczył dyplomy i solilizaki. Wyjazd dostarczył dzieciom wiele radości z czasu spędzonego inaczej niż w ławkach szkolnych. Poniżej zamieszczamy zdjęcia z wycieczki. Wychowawcy klasy 2a i 2b: Mariola Kamińska i Jolanta Karolewska

            „Nic tak nie rozwija inteligencji jak podróżowanie” – Emile Zola.

             

             

        • „Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić…” – DZIEŃ NAUCZYCIELA W KLASACH 1-3
          • „Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić…” – DZIEŃ NAUCZYCIELA W KLASACH 1-3

          • 13 października 2021 dzieci z klas 1-3 wspólnie przygotowały apel dla nauczycieli i pracowników szkoły. Były piosenki, wiersze, dzieci życzyły swoim nauczycielom wytrwałości, sukcesów zawodowych i uśmiechu każdego dnia. Wręczyły własnoręcznie wykonane „słodkie” prezenty. W czasie uroczystości wszystkie dzieci z młodszych klas swoim ubiorem – strojem apelowym – podkreśliły szacunek dla swoich nauczycieli. Występ został zakończony wspólnym odśpiewaniem „Sto lat”. Poniżej zdjęcia z imprezy.

        • Endorfiny, serotoniny, dopaminy WYZWOLONE!!!
          • Endorfiny, serotoniny, dopaminy WYZWOLONE!!!

          • Pytacie jak?!

            Dzięki zooterapii, a raczej alpakoterapii, jaką klasa 8d zafundowała sobie 22 października.

            Cudowni gospodarze Woźniakówki, jakimi są państwo Mariola i Bogusław Woźniakowie zadbali o nas w każdym calu. Była herbatka, ciepłe kocyki, piękna pogoda oraz SZRON, JULEK, SYRIUSZ, JASIU, LEOŚ, BLANKO (cudowne alpaki), a także BERNI (suczka berneńskiego psa pasterskiego).

            Zostaliśmy zapoznani z najważniejszymi informacjami na temat alpak, ich środowiska naturalnego, budowy ciała oraz  wykorzystania tych egzotycznych zwierząt w zooterapii, czyli leczniczym oddziaływaniu na ludzi. Mogliśmy dotykać ich mięciutkiej wełny, głaskać i przytulać się. Cała szóstka alpak została wyprowadzona przez nas na spacer i nakarmiona wcześniej przygotowaną marchewką.

            Chyba każdemu udzielił się spokój tego miejsca, a serdeczność gospodarzy i wszystkie fantastyczne emocje zostaną zapamiętane przez nas na długo.

            Jeśli jesteś ciekawy  jak hormony szczęścia buzują w ciele podczas takiego bezpośredniego kontaktu z tymi pięknymi zwierzętami, to wybierz się do Woźniakówki!!!

            POLECAMY!

             

            Klasa 8d

            wraz z wychowawcą

             

        • Święto Edukacji Narodowej oraz Gala Złote Jabłka 2021
          • Święto Edukacji Narodowej oraz Gala Złote Jabłka 2021

          • 13 września, a więc w przeddzień obchodów Święta Edukacji Narodowej klasy 4-8 spotkały się na uroczystym apelu z tejże okazji. Rolę gospodarzy przejęli uczniowie klasy 5a  i 8d oraz reprezentantki klasy 6b. Program artystyczny został przygotowany pod okiem pań: Katarzyny Walasik, Barbary Świerkot i Iwony Sojki.

            Były piosenki, piękne wiersze i serdeczne życzenia, które uczniowie złożyli wszystkim pracownikom szkoły.

            W drugiej części tego uroczystego spotkania zostały ogłoszone nominacje a zaraz po nich zwycięzcy w corocznym plebiscycie „Złote Jabłka”. Uczniowie oddali swoje głosy na nauczycieli w 8 kategoriach:

            DO RANY PRZYŁÓŻ

            Katarzyna Póda

            Mariola Dębska- Woźniak

            Nominacje: Katarzyna Póda, Mariola Dębska-Woźniak, Iwona Sojka, Agnieszka Czyż, Katarzyna Walasik, Małgorzata Brosz, Anna Sikora

             

            KOSA

            Magdalena Kubik

            Aleksandra Podkańska

            Nominacje: Magdalena Kubik, Aleksandra Podkańska, Agata Jodłowska, Ewa Cieślik, Agata Drewniak, Mirella Sierek

             

            OPTYMISTA:

            Katarzyna Póda

            Mariola Dębska- Woźniak

            Nominacje: Katarzyna Póda,  Mariola Dębska-Woźniak, Katarzyna Walasik, Agnieszka Czyż, Iwona Sojka, Małgorzata Brosz, Anna Sikora

             

            PRACUŚ:

            Iwona Sojka

            Agnieszka Ziółkowska

            Nominacja: Anna Sikora

             

            ANIOŁ CIERPLIWOŚCI:

            Katarzyna Póda

            Katarzyna Walasik

            Nominacje: Agnieszka Czyż, Małgorzata Brosz, Mariola Dębska-Woźniak, Józef Dudek, Ewelina Fichera

             

            ARTYSTYCZNA  DUSZA:

            Ewa Cieślik

            Anna Sikora

            Nominacje: Mariola Dębska-Woźniak

             

            INNOWATOR:

            Ewelina Fichera

            Nominacje: Iwona Sojka, Mariola Dębska-Woźniak, Katarzyna Walasik

             

            UNIKAT:

            Józek Dudek

            Mariola Dębska-Woźniak

            Magdalena Kubik

             

            Nominacje: Agnieszka Czyż, Łukasz Żurek

             

            SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

             

            I.Sojka

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach
      • sekretariat@sp5.czechowice-dziedzice.pl sekretariat.sp5@czechowice.edu.pl
      • tel.:0-32-215-34-27 Faks:0-32-215-96-72 kom.:695 079 921
      • ul. Klasztorna 21 43-502 Czechowice-Dziedzice śląskie Polska Poland
      • login SP5MKCzechowice
    • Logowanie