• Ostatnie pożegnanie

Ze smutkiem informujemy, że zmarła Pani Barbara Herka

wieloletnia nauczycielka naszej szkoły .

Pożegnanie odbędzie się 25.02.2021. o godz. 11.00
            w kościele „Na Lesisku” w Czechowicach-Dz.

Na zawsze pozostanie w naszej pamięci.

Społeczność SP5 Czechowice-Dz.

•  XXIII Powiatowy Konkurs Recytatorski  „Słońce, słońce i życie”  Eliminacje szkolne
          •  XXIII Powiatowy Konkurs Recytatorski „Słońce, słońce i życie” Eliminacje szkolne

Dnia 18 lutego 2021 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje do XXIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Słońce, słońce i życie”. Wzięło w nich udział sześcioro uczniów z klas IV -VI oraz cztery uczennice z klas VII.

Jury, w składzie: p. Małgorzata Brosz, p. Ewelina Fichera oraz p. Katarzyna Walasik, podjęło decyzję, że do etapu powiatowego przechodzą:

Z klas IV-VI:

Tadeusz Gąsiorek kl. 5a

Amelia Maruszczak kl. 6d

Z klas VII:

Anna Czub kl. 7d

Wszyscy uczestnicy otrzymają oceny celujące z języka polskiego oraz punkty dodatnie do zachowania.

Bardzo dziękujemy młodym recytatorom za udział w konkursie, a zwycięzcom gratulujemy!

• Sukces w konkursie

• Pragniemy  poinformować,  że uczeń naszej szkoły Mateusz Janik z  klasy 5a, zajął II miejsce  w XVII edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego  pt.:„Człowiek a środowisko” w swojej kategorii wiekowej klasy IV-VI.

Gratulujemy.

Więcej informacji pod linkiem:

• Konkurs na elektroniczną kartkę świąteczną

• Uczniowie klas IV-VII wzięli udział w konkursie informatycznym na zaprojektowanie w dostępnych programach graficznych kartki świątecznej. Dzieci wykorzystywały różnorodne możliwości i efekty programów komputerowych, dzięki czemu prace były ciekawe, pomysłowe i kolorowe.  Oto wyniki konkursu. Gratulujemy zwycięzcom.

1 miejsce-Wojciech Koziołek kl. 7a

2 miejsce- Fryderyk Klekot kl. 4b

3 miejsce- Natalia Wilczyńska kl. 4a

• Konkurs plastyczny „Projekt kartki świątecznej”

W grudniu 2020 roku został zorganizowany konkurs dla klas 4-7 na zaprojektowanie i wykonanie kartki świątecznej z wykorzystaniem różnorodnych technik plastycznych. Prace były bardzo piękne, oryginalne,  pomysłowe, ukazujące nastrój świąteczny.

Prezentujemy wyniki konkursu i przedstawiamy nagrodzone prace.

Zwycięzcom gratulujemy.

1 miejsce- Wojciech Babiński kl. 4b