• Flying Thing from space’, czyli jak język angielski może pobudzać wyobraźnię.
     • Flying Thing from space’, czyli jak język angielski może pobudzać wyobraźnię.

     • Tekst angielskiej piosenki, ciekawa melodia, rysunek pobudzający wyobraźnię, odrobina chęci, kartka papieru i przybory plastyczne. Tyle trzeba było, aby wziąć udział w konkursie plastycznym inspirowanym anglojęzyczną piosenką z podręcznika do klasy czwartej. Dziewięcioro uczniów z klasy 4b i 4d podjęło się wyzwania i przygotowało bardzo ciekawe rysunki.

      Spośród nich, wszyscy uczniowie wspomnianych klas, wyłonili I,II oraz III miejsce.

      Laureatami zostali:

      Milena Huhulik – I miejsce

      Jakub Bryja  - II miejsce

      Anna Pagórska – III miejsce

       

      Otrzymali Oni także dyplomy oraz nagrody a wszyscy pozostali uczestnicy artykuły papiernicze.

      Gratulujemy wszystkim!!!

       

      Iwona Sojka

    • Relacja z konkursu Kangur
     • Relacja z konkursu Kangur

     •          W dniu 21 marca br.  uczniowie naszej szkoły dzielnie walczyli, rozwiązując zadania matematyczne w  Międzynarodowym Konkursie  "Kangur Matematyczny".
      Kangur ma swoje korzenie w Australii, gdzie został zorganizowany w latach osiemdziesiątych XX wieku. Na terenie Europy pojawił się we Francji w 1990 roku
      i z inicjatywy matematyków francuskich ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich. W chwili obecnej jest najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Polska przystąpiła do konkursu w 1992 roku i od samego początku zajmuje drugie miejsce po Francji pod względem liczby uczestników.
      W naszej szkole w konkursie brało  udział 47 uczniów klas 2-6.

      Czekamy na wyniki konkursu!

      Koordynator szkolny: Agata Drewniak

    • „Wychodzą z cienia podwórkowe wspomnienia”...
     • „Wychodzą z cienia podwórkowe wspomnienia”...

     • „Wychodzą z cienia podwórkowe wspomnienia”- przerwa międzylekcyjna może bawić, uczyć i wychowywać.

      Projekt innowacyjny, edukacyjno-wychowawczy.

      Od kwietnia realizujemy w naszej szkole projekt, którego głównym celem jest „uwolnienie” przerwy międzylekcyjnej od nudy, biegania, hałasu i chaosu, a zastąpienie tego chwilą odpoczynku, spokoju, kreatywnego spędzania wolnego czasu, wzajemnego poznawania siebie, logicznego myślenia przy wykorzystaniu różnorakich gier podwórkowych.

      W związku z realizacją tego projektu na korytarzach naszej szkoły pojawiły się zaprojektowane w nowoczesny sposób gry i zabawy podwórkowe, w które nasi uczniowie mogą się bawić i grać  podczas przerw międzylekcyjnych.

      Projekt zakłada przełożenie dawnych gier i zabaw podwórkowych na aktywność dzieci w trakcie przerw międzylekcyjnych.  Celem tego projektu jest również zachowanie “przy życiu” i upowszechnianie dawnych zabaw, gier podwórkowych stanowiących nieformalną, a przez to bliską i autentyczną część dziedzictwa. Przywołując zapomniane gry, zabawy i tradycję wspólnego spędzania czasu, chcemy zachęcić uczniów do zainteresowania się obyczajami naszego regionu, wspomnień z dzieciństwa, które mogą stanowić pierwszy krok na drodze zwiększenia integracji społecznej.

      Dawniej dzieci więcej czasu spędzały na świeżym powietrzu organizując sobie różne zabawy z rówieśnikami. Miały więcej ruchu niż teraz. Lepiło się bałwany na podwórkach lub rzucało śnieżkami. Jeśli pogoda nie sprzyjała, dzieci bawiły się w domu w różne zabawy i gry. Na pewno więcej grano w gry planszowe. Bawiono się w bierki lub pchełki, państwa – miasta, statki, kółko – krzyżyk, ciuciubabkę, głuchy telefon. Dziś te zabawy coraz częściej są wypychane przez środki masowego przekazu, a przede wszystkim przez techniki multimedialne. Chcemy pokazać dzieciom alternatywne formy spędzania wolnego czasu sprzyjające ich rozwojowi, rozwijające ich wyobraźnię , powodujące wielozmysłowe poznawanie świata.

                                                                 Opracowała: Mariola Kamińska, Jolanta Karolewska

    • Sukces naszych uczennic w powiatowym konkursie recytatorskim...
     • Sukces naszych uczennic w powiatowym konkursie recytatorskim...

     • Uczennice z SP5 zwyciężczyniami powiatowego konkursu recytatorskiego

      „Słońce, słońce i życie”

       

      Dnia 12 marca 2019 roku w pałacu Czeczów w Kozach odbył się XXI powiatowy konkurs recytatorski „Słońce, słońce i życie”. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy uczniowie eliminacji szkolnych:

      - kategoria klas I-III: Kornelia Janusz oraz Patryk Jesionek

      - kategoria klas IV –VI: Julia Borko oraz Natalia Kanik

      28 marca 2019 roku odbyło się podsumowanie wyników konkursu i okazało się, że Kornelia Janusz oraz Julia Borko otrzymały I miejsca w swoich kategoriach. W związku z tym będą reprezentowały powiat bielski w etapie rejonowym, który odbędzie się 5 kwietnia 2019 r. w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej.

      Recytatorkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Ewelina Fichera, Izabela Wojtasik