Miłość niejedno ma imię
Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu,
nie szuka swego, nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz współweseli się z prawdą.Paweł z Tarsu
Szkolny Konkurs Recytatorski
Awans chłopców na Finał Powiatowy w mini piłce siatkowej!
W dniu 12.03.2019r. na hali sportowej w Kaniowie odbył się półfinał powiatowy w mini piłce siatkowej. W rozgrywkach tych brały udział uczennice naszej szkoły, gdzie przyszło im rywalizować z gospodyniami turnieju z Kaniowa, jak również z rówieśniczkami z Pisarzowic. W obu meczach nasze dziewczęta doznały porażki. Pierwszy mecz przegrały po tie break – u 2:1 ze Szkołą Podstawową z Pisarzowic, a drugi 2:0 z gospodyniami turnieju z Kaniowa. W ostatecznym rozrachunku zawody wygrała Szkoła z Kaniowa pokonując SP Pisarzowice 2:0, drugie miejsce zajęła SP z Pisarzowic i trzecie SP nr 5 z Cz-Dz. Nasze dziewczęta grały w składzie: Julia Gajda, Patrycja Hołdys, Nicola Hejlman, Weronika Pawińska, Milena Maciejczyk, Justyna Adamaszek, Martyna Cichy, Liwia Sirak, Wiktoria Staniek.
Dzień Kobiet 2019
Organizacja tegorocznego Dnia Kobiet przypadała klasie 5d, która wywiązała się z tego zadania na medal.
Ciężar przygotowań spoczął na męskiej części klasy (wspieranej przez żeńską). Chłopcy z pełnym zaangażowaniem podjęli się zadania. Podczas apelu klas 4-6 zaprezentowali scenkę pt. ,,Obrady z okazji Dnia Kobiet”. Zgromadzone na apelu Panie zostały obdarowane przepysznymi babeczkami, których autorkami były dziewczęta z klasy 5d. Chłopcy złożyli także życzenia wszystkim Paniom pracującym w naszej szkole.
Wizyta księdza biskupa Piotra Gregera
Dnia 01 marca 2019 roku progi naszej szkoły przekroczył znamienity gość – Jego Ekscelencja ks. biskup Piotr Greger.
Jego wizyta w naszej szkole odbyła się w ramach wizytacji parafii św. Andrzeja Boboli. Wraz z nim gościliśmy również ks. proboszcza Andrzeja Barana oraz przewodniczącą Osiedla Centrum – panią Iwonę Stępień.
Dzień Dobrych Uczynków w ZSP w Mazańcowicach z naszym zespołem INVENTO
W ostatni dzień przed wyczekiwanymi feriami zimowymi, szkolny zespół teatralny INVENTO włączył się w obchody Dnia Dobrych Uczynków w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mazańcowicach.
Wilk, zając, lis, niedźwiedź, jeż, wiewiórka, ślimak, sowa oraz drzewo, to bohaterowie spektaklu o charakterze profilaktycznym.
Nie przestawaj marzyć...
25 lutego 2019r. naszą szkołę odwiedził nasz absolwent – Szymon Żoczek, który przeprowadził dla klas I-III prelekcję p.t. „Nie przestawaj marzyć”. Pan Szymon jest w trakcie zdobywania Korony Ziemi. Opowiedział nam o swoich wysokogórskich wyprawach, wyświetlił ciekawe zdjęcia ze swoich podróży, a także pokazał nam sprzęt alpinistyczny niezbędny podczas wypraw. Niektórzy z nas mieli okazję przymierzyć jego ogromny plecak, ubrać kask, a także obwiązać się linią ratowniczą. Dowiedzieliśmy się, że warto dążyć do spełniania swych marzeń oraz dbać o swoją kondycję fizyczną. Bardzo dziękujemy panu Szymonowi za świetną prelekcję i życzymy spełnienia kolejnych marzeń, między innymi zdobycia Korony Ziemi.
KOLĘDOWANIE Z PIĄTKĄ STYCZEŃ 2019
Mam BOSKI talent!
To, że dzieci z naszej szkoły mają przeróżne talenty, jest oczywiste. Potwierdzeniem tej prawdy było wspólne Kolędowanie z Piątką, które dzięki gościnności parafii pw. A. Boboli, mogło się odbyć w naszym parafialnym kościele 10 stycznia.
Piękna stajenka, oświetlone drzewka choinkowe, odświętnie ubrane dzieci, stworzyły piękną świąteczną atmosferę.
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI
„Słońce, słońce i życie”
27 lutego 2019 roku odbył się Konkurs Recytatorski „Słońce, słońce i życie”.
W konkursie wzięło udział 12 uczniów z klas I – III: Kornelia Janusz 1a, Patryk Jesionek 1a, Maria Pezda 1b, Jakub Stana 1b, Amelia Krypczyk 2a, Julianna Tekieli 2a, Jan Kapias 2b, Julia Michalik 2b, Emilia Gazda 3a, Jacek Więzik 3a, Aleksandra Czyż 3b, Piotr Furczyk 3b. Poziom prezentacji był bardzo wysoki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki, a zwycięzcy i wyróżnieni – nagrody książkowe.
AKCJA ZIMA 2019
Właśnie dobiegła końca kolejna przeprowadzona w naszej szkole półkolonia zimowa. Uczestniczyło w niej trzydziestu uczniów z klas od 1-6.
W trakcie trwania wypoczynku uczestnicy:
- Uczestniczyli w warsztatach Unikids i wykonali swój własny przyrząd do robienia baniek mydlanych.
- Wykonali walentynko
Razem na Święta
Nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję MEN pod hasłem
„Razem na święta”.
Oprócz stałych akcji jak „Szlachetna Paczka”, podjęliśmy też inne zadania np.
- zorganizowanie przedświątecznego programu dla seniorów;
- odwiedziny chorych przed świętam,i wręczenie drobnych upominków i własnoręcznie wykonanych przez dzieci gwiazdek, kolędowanie ze skrzypcami;
Dzień Misia
Dzień Misia
30 listopada 2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Misia. Był on podsumowaniem realizowanego przez klasy 2a i 2b projektu „Eksperci programowania”. Międzynarodowy Dzień Misia stał się okazją, aby uczestnicy „Ekspertów programowania” mieli okazję podzielić się swoją wiedzą oraz nauczyć młodsze koleżanki i kolegów z przedszkola nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach wielu ciekawych rzeczy z zakresu programowania z wykorzystaniem mat edukacyjnych, Programu Scratch Junior i klocków Lego. ”. Uważamy, że dzieci wykazały się dużą wiedzą. Pracowały chętnie, z radością i z dużym zaangażowaniem. Widać było, że te działania sprawiają im duża satysfakcję. Dopingował je jeszcze bardziej fakt, że występowały w roli „małych edukatorów” . Efekty pracy przerosły nasze oczekiwania. Dzieci były skoncentrowane na działaniach, zdyscyplinowane, koleżeńskie i bardzo wyrozumiałe. Z
II miejsce w konkursie plastycznym pn. „Pocztówka na sto lat – moja Niepodległa”
Scan_1_kartaka.pdf
Z wielką radością informujemy, iż Zosia Janik, uczennica klasy 6c zdobyła II miejsce w konkursie plastycznym pn. „Pocztówka na sto lat – moja Niepodległa” organizowanym przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach.
Konkurs plastyczny „Pocztówka na sto lat – moja Niepodległa” to projekt ogłoszony przez Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach i Pocztę Polską SA. W konkursie na zaprojektowanie najciekawszej pocztówki wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i średnich, młodzież i dorośli z warsztatów terapii zajęciowej oraz seniorzy z województwa śląskiego. Celem projektu było zachęcenie jak największej liczby osób do wspólnego upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wzmocnienie świadomości obywatelskiej.Na konkurs wpłynęło ponad 1700 prac.
Szlachetna Paczka
Uwaga! I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem! Kolejna edycja „SZLACHETNEJ PACZKI ” ruszyła!
A my już po raz 11 przyłączamy się do tej akcji, przygotowując paczkę dla rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej i życiowej.Ufamy, że w tym przedświątecznym czasie przygotowań zechcecie podzielić się Dobrem z ludźmi potrzebującymi wsparcia i sprawić, by czyjeś święta były szczęśliwe, pogodne i radosne.
Żywa flaga
Patriotyzm 2018 w SP 5
„Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy” – te słowa towarzyszą nam wielokrotnie podczas tegorocznych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Co te słowa oznaczają w dzisiejszych czasach? Czy wiemy jak być patriotami w czasach pokoju? Czy nie są to przypadkiem, jak mówi Wisława Szymborska„ pustobrzmiące” słowa?
ESCAPE ROOM NIEPODLEGŁA
Escape room – Niepodległa
To, że pokoje zagadek są niezwykle ciekawym miejscem, wie każdy, kto spędził tam chociaż chwilę.
Połączenie wiedzy na określony temat, kreatywność oraz pomysłowość a także umiejętność współpracy w grupie, to recepta na sukces w takim miejscu.
Jeśli jeszcze dorzucimy do tego wątek historyczny związany z rocznicą odzyskania niepodległości, to okaże się, że
Regionalna lekcja tematyczna
19.11.2018 r. klasy IV C i IV D udały się do Książnicy Beskidzkiej, aby wziąć udział w regionalnej lekcji tematycznej. Na początku dzieci zwiedzały bibliotekę oraz poznawały zasady jej funkcjonowania. Następnie uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat smoków. Dowiedzieli się, że zwierzęta te pochodzą z mitów i legend. Prowadząca przypomniała również, że najbardziej popularnym polskim smokiem jest Bazyliszek, który potrafił zabijać wzrokiem. Później nauczycielka opowiadała o ciekawostkach „smokologicznych”. Na koniec zajęć uczniowie mogli się wykazać swoimi talentami, gdyż pracowali w grupach i tworzyli smocze menu.
Dzień Życzliwości
Szukam świata, w którym człowiek człowiekowi – człowiekiem” – czyli o obchodach dnia życzliwości w naszej szkole.
Idea tego dnia jest wciąż niezmienna. Bądźmy dla siebie życzliwi, mili i dobrzy. Rozwiązujmy problemy w sposób pokojowy – nie siłowy. Starajmy się rozumieć siebie nawzajem.
W dniu21 listopada uczniowie przyszli ubrani na żółto. Najbardziej ”żółta” klasa otrzymała ”słodką” nagroda dla najbardziej żółtej klasy. Na „dzień dobry” – każde dziecko otrzymało naklejkę „Życzliwość wystarczy”.
- Niedziela 24.11.2024
Kalendarz
- gru
- 18
- Konsultacje dla rodziców klas 1-8; godz.16.30 - 17.30. Informacja o przewidywanych śródrocznych ocenach klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych i przewidywanej śródrocznej ocenie klasyfikacyjnej zachowania.
- 18.12.
- Wydarzenie z życia szkoły
- gru
- 23
- Zimowa przerwa świąteczna
- 23.12.-01.01.
- Przerwa świąteczna
- 2025
- sty
- 06
- Święto Trzech Króli- dzień wolny od zajęć.
- 06.01.
- Święto
- sty
- 15
- Konsultacje dla rodziców klas 1-8 ; godz.16.30- 17.30
- 15.01.
- Wydarzenie z życia szkoły
- sty
- 24
- Wystawienie ocen śródrocznych- informacja dla rodziców
- 24.01.
- Wydarzenie z życia szkoły
- sty
- 29
- Konferencja klasyfikacyjna śródroczna godz.15.45 (koniec I półrocza)
- 29.01.
- Wydarzenie z życia szkoły
- lut
- 02
- Koniec pierwszego półrocza/ zmiana planu lekcji
- 02.02.
- Wydarzenie z życia szkoły
- lut
- 04
- Zebranie z rodzicami klas 1-3; godz. 17.00
- 04.02.
- Wydarzenie z życia szkoły
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 407709