"Tęgie głowy"
28 marca w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się konkurs "Tęgie głowy". Naszą szkołę reprezentowali: Julia Rogol z klasy 3a, Martyna Macha i Piotr Furczyk z klasy 3b. Uczniowie musieli się zmierzyć z bardzo trudnymi zadaniami matematycznymi, związanymi głównie z logicznym myśleniem. Test trwał 60 minut, a po nim uczestnicy mieli okazję pobawić się robotami. Na koniec ogłoszono wyniki i okazało się, że nasza uczennica-Julia Rogol zdobyła III miejsce. Gratulujemy sukcesu!
PROJEKT "PAFNUKI UCZĄ JAK OSZCZĘDZAĆ ENERGIĘ"
Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wraz z wychowawcami p. Agnieszką Palarz oraz p .Izabelą Wojtasik wzięli udział w projekcie pt. ”Pafnuki uczą jak oszczędzać energię”, którego celem było kształtowanie wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym uczących się w szkołach podstawowych zlokalizowanych na terenie woj. śląskiego, aktywnych, proekologicznych postaw związanych m.in. z prawidłowym wykorzystaniem energii elektrycznej.
SPOTKANIE Z PANEM KRZYSZTOFEM PIERSĄ
Dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach, klasa 5d wzięła udział w niezwykle ciekawym spotkaniu autorskim z panem Krzysztofem Piersą, autorem pierwszego w Polsce poradnika dotyczącego uzależnienia od gier komputerowych ,,Komputerowy ćpun”.
Pan Krzysztof wydał także inną pozycję pt. ,,Trener marzeń”, w której pisze w jaki sposób określić mocne i słabe strony własnego marzenia, jak wyznaczać odpowiednie priorytety i jak dosięgnąć swoich marzeń.
Flying Thing from space’, czyli jak język angielski może pobudzać wyobraźnię.
Tekst angielskiej piosenki, ciekawa melodia, rysunek pobudzający wyobraźnię, odrobina chęci, kartka papieru i przybory plastyczne. Tyle trzeba było, aby wziąć udział w konkursie plastycznym inspirowanym anglojęzyczną piosenką z podręcznika do klasy czwartej. Dziewięcioro uczniów z klasy 4b i 4d podjęło się wyzwania i przygotowało bardzo ciekawe rysunki.
Relacja z konkursu Kangur
W dniu 21 marca br. uczniowie naszej szkoły dzielnie walczyli, rozwiązując zadania matematyczne w Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny".
Kangur ma swoje korzenie w Australii, gdzie został zorganizowany w latach osiemdziesiątych XX wieku. Na terenie Europy pojawił się we Francji w 1990 roku
i z inicjatywy matematyków francuskich ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich. W chwili obecnej jest najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. Polska przystąpiła do konkursu w 1992 roku i od samego początku zajmuje drugie miejsce po Francji pod względem liczby uczestników.
W naszej szkole w konkursie brało udział 47 uczniów klas 2-6.
„Wychodzą z cienia podwórkowe wspomnienia”...
„Wychodzą z cienia podwórkowe wspomnienia”- przerwa międzylekcyjna może bawić, uczyć i wychowywać.
Projekt innowacyjny, edukacyjno-wychowawczy.
Od kwietnia realizujemy w naszej szkole projekt, którego głównym celem jest „uwolnienie” przerwy międzylekcyjnej od nudy, biegania, hałasu i chaosu, a zastąpienie tego chwilą odpoczynku, spokoju, kreatywnego spędzania wolnego czasu, wzajemnego poznawania siebie, logicznego myślenia przy wykorzystaniu różnorakich gier podwórkowych.
Sukces naszych uczennic w powiatowym konkursie recytatorskim...
Uczennice z SP5 zwyciężczyniami powiatowego konkursu recytatorskiego
„Słońce, słońce i życie”
Dnia 12 marca 2019 roku w pałacu Czeczów w Kozach odbył się XXI powiatowy konkurs recytatorski „Słońce, słońce i życie”. Naszą szkołę reprezentowali zwycięzcy uczniowie eliminacji szkolnych:
- kategoria klas I-III: Kornelia Janusz oraz Patryk Jesionek
Rekolekcje Wielkopostne
Klasy 1-3
godz.: 9:30-10:30
Klasy 4-6
godz.:11:00-12:00
Żywa lekcja przyrody
15.03 w naszej szkole odbyła się ,,żywa lekcja przyrody". Mogliśmy zobaczyć 18 okazów żywych owadów, płazów, gadów i pajęczaków.Duże wrażenie wywarł na nas pokaz drugiego co do wielkości pająka- ptasznika olbrzymiego, który osiąga wielkość do 28 cm. Zjada on owady i małe gryzonie pomagając sobie nogogłaszczkami. Ciekawym okazem był również, zamieszkujący Amerykę Pn. i Florydę, ptasznik złoty wyróżniający się okazałymi szczękoczułkami oraz niewielki skorpion leśny.
Lepiej zapobiegać niż leczyć
21 marca 2019 roku odbył się gminny etap powiatowego konkursu "Lepiej zapobiegać niż leczyć". Wśród uczestników zmagających się z pytaniami dotyczącymi zdrowego trybu życia i pierwszej pomocy byli nasi uczniowie. Drużyna w składzie: Macjej Knieżyk, Szymon Kot oraz Wojciech Chromik zdobyła zaszczytne trzecie miejsce!
„Polska Niepodległa”
Konkurs plastyczny na plakat pt.:
„Polska Niepodległa”
W związku z obchodami 100- rocznicy Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Czechowicach - Dziedzicach został zorganizowany konkurs plastyczny pt.: „Polska Niepodległa”. Prace konkursowe tworzone były przez uczniów klas 4 – 6 na lekcjach plastyki technikami rysunkowymi, malarskimi oraz wyklejankowymi. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością.
„Jaki znak Twój – Orzeł Biały”
Sukces uczniów Szkoły Podstawowej nr 5
w Powiatowym Konkursie Plastycznym
„Jaki znak Twój – Orzeł Biały”
Z okazji obchodów 100- rocznicy Odzyskania Przez Polskę Niepodległości uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt.: „Jaki znak Twój – Orzeł Biały”. Organizatorem konkursu byli: Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej „Art” oraz Starostwo Powiatowe w Bielsku – Białej. Konkurencja okazała się bardzo duża. Uczniowie naszej szkoły: Szkoły Podstawowej nr5 im. Mikołaja Kopernika zdobyli wyróżnienia. Na uroczystej gali rozdano dyplomy i nagrody. Zaproszono do wspólnego zdjęcia.
OLIMPUS 2019 – olimpiada z języka angielskiego
W wiosennej sesji olimpiady z języka angielskiego wzięło udział 38 uczniów z klas 4-6.
13 osób z klas czwartych, 17 z piątych oraz 8 szóstoklasistów.
Nasi śmiałkowie sprawdzili następujące umiejętności:
- czytanie ze zrozumieniem,
- komunikacja,
- słownictwo,
- gramatyka.
Należy podkreślić, iż sesja wiosenna (podobnie jak jesienna) jest trudniejsza, gdyż spośród 4 podanych odpowiedzi jedna, dwie, trzy a nawet cztery propozycje mogą być poprawne.
Konkurs "Bezpieczni w domu, w szkole i na ulicy".
15 marca w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 odbył się Międzyszkolny Konkurs "Bezpieczni w domu, w szkole i na ulicy". Wzięli w nim udział również uczniowie z naszej szkoły. "Piątkę" reprezentowali: David Wodniak z klasy 1b, Michał Guzdek z 2a oraz Jacek Więzik z 3a. Chłopcy musieli wykazać się szeroką wiedzą w zakresie bezpieczeństwa. Największy sukces spośród naszych uczniów odniósł Jacek, który zajął III miejsce w kategorii klas trzecich. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Szymon Kot finalistą wojewódzkiego konkursu z historii.
Każdego roku Kuratorium Oświaty organizuje konkursy przedmiotowe dla uczniów z przedmiotów: matematyka, język polski, język angielski, historia, itd. W tym roku szkolnym, startowało kilku uczniów z naszej szkoły, biorąc udział w różnych konkursach. Na uwagę zasługuje szczególnie jeden z nich- konkurs kuratoryjny z historii. Pierwszy etap szkolny odbył się 8 listopada. Poziom konkursu i zakres wiedzy, którymi musieli wykazać się uczestnicy były ogromne. Dlatego tym bardziej cieszy fakt, że tylko jeden uczeń z całego miasta przeszedł do etapu rejonowego. Szymon jest uczniem klasy 6 b i swoje sukcesy w tym konkursie odnosił już w roku ubiegłym. Do konkursu przygotowywał się pod okiem p. Magdaleny Kubik – nauczycielki historii. Szymon bardzo się starał, uczył i przygotowywał, czego efektem było zaliczenie etapu rejonowego ze świetnym wynikiem punktowym i przejście do ostatniego etapu wojewó
- Niedziela 24.11.2024
Kalendarz
- gru
- 18
- Konsultacje dla rodziców klas 1-8; godz.16.30 - 17.30. Informacja o przewidywanych śródrocznych ocenach klasyfikacyjnych z zajęć edukacyjnych i przewidywanej śródrocznej ocenie klasyfikacyjnej zachowania.
- 18.12.
- Wydarzenie z życia szkoły
- gru
- 23
- Zimowa przerwa świąteczna
- 23.12.-01.01.
- Przerwa świąteczna
- 2025
- sty
- 06
- Święto Trzech Króli- dzień wolny od zajęć.
- 06.01.
- Święto
- sty
- 15
- Konsultacje dla rodziców klas 1-8 ; godz.16.30- 17.30
- 15.01.
- Wydarzenie z życia szkoły
- sty
- 24
- Wystawienie ocen śródrocznych- informacja dla rodziców
- 24.01.
- Wydarzenie z życia szkoły
- sty
- 29
- Konferencja klasyfikacyjna śródroczna godz.15.45 (koniec I półrocza)
- 29.01.
- Wydarzenie z życia szkoły
- lut
- 02
- Koniec pierwszego półrocza/ zmiana planu lekcji
- 02.02.
- Wydarzenie z życia szkoły
- lut
- 04
- Zebranie z rodzicami klas 1-3; godz. 17.00
- 04.02.
- Wydarzenie z życia szkoły
Galeria zdjęć
brak danychLiczba wizyt
liczba odwiedzin: 407702