• OTRZĘSINY 2019

•        16 października 2019r. miały miejsce Otrzęsiny 2019 dla klas czwartych. Wydarzenie to wpisało się na stałe w kalendarz  szkolny, stało się już naszą tradycją .

Impreza ta składa się z szeregu konkurencji,  w których biorą udział uczniowie klas czwartych.W tym roku podczas rywalizacji uczniowie mieli do wykonania  m in. zadania matematyczne, musieli wykazać się kreatywnością i pomysłowością , aby wyszukać odpowiednią ilość wyrazów zawierających w sobie m.in. słowo „sto”, „rok”. W konkurencji językowej sprawdzili znajomość j. angielskiego, a umiejętności przyrodnicze testowali wyznaczając kierunki świata. Testowali także swoją sprawność fizyczną , a na zakończenie namalowali portrety Wychowawczyń-oczywiście z zamkniętymi oczami:)Po wykonaniu wszystkich zadań klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy ze słodkim dodatkiem.

Teraz śmiało możemy powiedzieć, że uczniowie klas czwartych oficjalnie zostali przyjęci w poczet uczniów klas starszych.

• Szkolny Klub Turystyczny z wizytą w Osikowej Dolinie

W piękną, słoneczną, październikową sobotę (19.10) ponad 40-to osobowa grupa uczniów klas 2-6 odwiedziła cudowne miejsce w miejscowości Koziegłowy, nieopodal Częstochowy.

Osikowa Dolina, bo tak nazywa się to niepowtarzalne miejsce, jest pełna cudnych dekoracji oraz ciepłej, domowej atmosfery.

Z wiórków drzewa osikowego wyrabia się tam przepiękne pojedyncze ozdoby a także całe ich kompozycje.

W towarzystwie i pod opieką przemiłych pań, nasze dzieci wzięły udział w warsztatach zielarskich.

Zaczęło się od przezabawnej prezentacji multimedialnej na temat ziół z całego świata. Okazało się, że nasi uczniowie naprawdę dużo wiedzą na ten  temat. Drugi punkt programu, to samodzielne wykonanie deseru z utartych w moździerzu ziół z dodatkiem dżemu, czekolady, bitej śmietany, wafelków, wiórków kokosowych i cukierkowej posypki. Trzeci punkt, to oczywiście degustacja własnoręcznie wykonanego deseru.

Po takim wstępie przyszła pora na pracę, czyli własnoręczne ozdabianie koszyków, do których

(w końcowym etapie pracy) trafiły zasadzone przez dzieci dwa zioła: bazylia i tymianek.

Właściciele Osikowej Doliny zaprosili nas także do swojego dużego ogrodu, gdzie zabawie nie było końca.

Wyposażeni w ziołowe koszyki oraz pamiątki z osikowego sklepu wróciliśmy do Czechowic.

Jestem pewna, że 100% uczestników wycieczki SKT zgodzi się ze mną. Warto TAM pojechać!!!

Natomiast samym uczestnikom  wycieczki mówię ,,DZIĘKUJĘ” i zapraszam na kolejną…

Iwona Sojka

(w imieniu swoim oraz pań: Izy Wojtasik i Weroniki Kozioł)

• Święto Edukacji Narodowej w naszej Piątce.

Święto Edukacji Narodowej, które popularnie nazywane jest Dniem Nauczyciela, to okazja do złożenia życzeń wszystkim pracownikom naszej szkoły.

Tak też zrobili uczniowie klasy 6d w piątek 11 października. Postarali się, aby życzenia były  złożone w wyjątkowy sposób. W tym celu, mała sala gimnastyczna zamieniła się w studio Telewizji Obiadowej 6Di. Urocze prezenterki, pod czujnym okiem kamerzystów,  poprowadziły specjalne, świąteczne wydanie telewizji obiadowej. Zaproszeni do studia goście: historyk, polityk, farmaceutka, projektantka mody, modelki, model, piosenkarz, kucharze zadbali, aby ten dzień w całości ,,kręcił” się wokół tematu edukacji. Nawet  w prognozie pogody uwzględniono to święto.

Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli certyfikaty oraz kwiaty wyróżnionym nauczycielom.

W imieniu nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły dziękuję za ciepłe słowa, kwiaty

i słodkie upominki!

Natomiast klasie 6d gratuluję świetnego występu!

Iwona Sojka

• IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• 4 października 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Celem tego święta było przypomnienie przez wszystkich tabliczki mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowało się ponad 5000 szkół z całego świata. Przygotowania do tego dnia trwały kilka tygodni. W organizację zaangażowała się cała szkoła. Uczniowie tworzyli plakaty promujące tę akcję, dekorowali szkołę. Mieli okazje odświeżyć sobie niezbędną wiedzę, także dzięki zabawom „Hasło dnia” oraz „Matematyczne spacery”.

4 października uczniowie, nauczyciele oraz wszyscy dorośli mieli okazję do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w ciekawy i zabawny sposób – w czasie krótkich egzaminów. Każdy miał szanse spróbować swoich sił odpowiadając Komisji Egzaminacyjnej na pięć przykładów z tabliczki mnożenia. W czasie Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia egzaminatorami były dzieci, które odpytywały swoich starszych kolegów oraz osoby dorosłe. Za 5 prawidłowo rozwiązanych działań odpowiadający uzyskiwał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Z każdą przerwą przybywało Ekspertów. Do egzaminu przystąpiło 125 uczniów (w tym 12 dorosłych, nauczyciele i pracownicy szkoły). Ekspertami Tabliczki Mnożenia zostały 92 osoby.

W podróż po szkole wyruszył także Patrol Egzaminacyjny, który sprawdził wiedzę z tabliczki mnożenia mniej śmiałych uczniów i pracowników szkoły. Tego dnia odwróciły się role i to dzieci odpytywały dorosłych ze znajomości tabliczki mnożenia i przyznawali im certyfikaty jej znajomości. Patrole Egzaminacyjne zrobiły "naloty" na gabinet Dyrektor szkoły, pielęgniarki, bibliotekę szkolną, gabinet wuefistów, pokój nauczycielski. Wszyscy musieli sobie przypomnieć, ile to jest 8×7, czy 9×6.Ten dzień zamienił się w świetną zabawę, dzięki której tabliczka mnożenia sama wchodziła do głowy.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, wspólna zabawa zachęciła ich do dalszej nauki, a matematyczne święto na długo zostanie w ich pamięci. Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”. Dziękujemy uczniom, którzy włączyli się w organizację tego dnia!

Koordynatorki: Agata Drewniak i Aleksandra Podkańska