• KONKURS ŻOŁĘDZIOWY
     • KONKURS ŻOŁĘDZIOWY

     • Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie ogłasza konkurs na największą ilość zebranych żołędzi, "bączków" oraz kasztanów będących przysmakiem żubrów oraz innych zwierząt z pszczyńskiej zagrody. Szczegóły na http://www.zubry.pszczyna.pl/pl/wiadomosci/rusza-konkurs-zoledziowy/214

       

      Żołędzie są przyjmowane w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie

      od poniedziałku do piątku od 1 października do 30 października

      w godzinach otwarcia obiektu

       

      W szkole , za okazaniem potwierdzenia z Zagrody Żubrów, będą przydzielane punkty z zachowania (2pkt. za kilogram). Potwierdzenia proszę oddawać p. Agnieszce Czyż

    • IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
     • IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

     • Szanowni Rodzice, Nauczyciele, Uczniowie,

      nasza szkoła uczestniczy w akcji IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 4 października 2019 r. pod hasłem:

      Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

      Akcja ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości. Dorośli mogą popisać się przed dziećmi doskonałą znajomością trudnych przypadków mnożenia.

      Nasza szkoła jest w gronie 5627 Lokalnych Organizatorów ŚDTM 2019.

      Harmonogram akcji w Szkole Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach:

      30.09 - 03.10

      -Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia w domu i szkole

      -Przygotowujemy plakaty, rymowanki

      -Dekorujemy szkołę

      - Bierzemy udział w zabawach : "Hasło dnia" oraz " Matematyczne spacery"

      04.10 ŚDTM 2019!

      - 8.00 Dyrektor Szkoły przez radiowęzeł wypowiada formułę "IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia uważam za otwarty"

      -2 trzyosobowe Komisje Egzaminacyjne z Koordynatorami przeprowadzają egzaminy w czasie przerw po 1, 2, 3 i 4 lekcji ( uczniowie losują losy znajdujące się w koszyku i odpowiadają na 5 pytań z tabliczki mnożenia. Komisja sprawdza poprawność odpowiedzi. Uczeń, który odpowie bezbłędnie i zda egzamin  otrzymuje legitymację EXPERT TABLICZKI MNOŻENIA. Przybija z komisją piątkę lub żółwika).

      - w czasie trwania lekcji (2 i 3 lekcja) Patrole Egzaminacyjne mogą chodzić po szkole i również przeprowadzać egzaminy wśród pracowników szkoły, nauczycieli.

      05.10

      - Podsumowanie akcji. Informacja o liczbie uczestników i Expertów tabliczki mnożenia na gazetce szkolnej.

      Program:

      31.09.-03.10.2019. Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia - w domu, w szkole.

      04.10.2019. Egzaminy z tabliczki mnożenia:

      * Uczeń wybiera los z 5 trudnymi przypadkami mnożenia.

      Na przykład:

      * Jeżeli poda wszystkie poprawne odpowiedzi, zdobywa tytuł

      Eksperta Tabliczki Mnożenia (z ang. MT EXPERT).

      * W przypadku pomyłki, choćby raz egzamin jest niezdany. Egzamin można powtórzyć po

      1 godzinie.

      Zapraszamy do aktywnego uczestniczenia w akcji w gronie rodzinnym!

      Więcej informacji: www.wmtday.org.

      Z życzeniami miłej i pożytecznej zabawy!

      Agata Drewniak

      Aleksandra Podkańska

    • Szkolny Klub Turystyczny – reaktywacja
     • Szkolny Klub Turystyczny – reaktywacja

     • W obecnym roku szkolnym wznawia swoją działalność  Szkolny Klub Turystyczny (SKT).

      Wyjazdy organizowane przez opiekunów SKT adresowane będą do uczniów klas 2-6 naszej szkoły. Wycieczki odbywać się będą w dni wolne od zajęć dydaktycznych, tzn. np. w soboty lub wyznaczone dni opiekuńcze.

      O szczegółach kolejnych wycieczek (cel wycieczki, data, godziny trwania, koszt) rodzice i dzieci zostaną poinformowani w tym samym czasie przez dziennik librus. Chodzi o to, aby każde dziecko miało taką samą szansę zapisania się na wyjazd.  Zapisów będą mogli  dokonywać rodzice poprzez dziennik elektroniczny. Każdy rodzic zapisuje TYLKO swoje dziecko/dzieci, pisząc wiadomość do wskazanego w ogłoszeniu nauczyciela. Wpłaty należy dokonać jak najszybciej i może to już zrobić sam uczeń bezpośrednio w szkole. Jeżeli osób chętnych będzie więcej aniżeli miejsc, to może funkcjonować tzw. lista rezerwowa. Jeżeli ktoś zrezygnuje z wyjazdu, osoba z listy rezerwowej zajmuje jej miejsce.

      Procedura organizowania wycieczek SKT jest zgodna ze Szkolną procedurą organizowania wycieczek. Obowiązywać będą druki zgody na wyjazd a każdy biorący w wycieczce otrzyma harmonogram wycieczki.

      Opiekunami a zarazem osobami odpowiedzialnymi za działalność SKT w roku szkolnym 2019/2020 będą: Izabella Wojtasik, Weronika Kozioł, Iwona Sojka

       

    • Ślubowanie klas pierwszych
     • Ślubowanie klas pierwszych

     •  

      2 września 2019 r. o godz. 11.30 w małej sali gimnastycznej odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas I i Ślubowanie Pierwszaków.

      Najpierw Pierwszoklasiści wraz z rodzicami obejrzeli apel przygotowany z tej okazji przez uczniów klas trzecich. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonała pani dyrektor Alicja Łach. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Czechowicach – Dziedzicach. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali od rodziców kolorowe rogi ze słodyczami. Następnie ze swoimi wychowawcami udali się do sal lekcyjnych.

      Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

    • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

     • 2 września 2019r. odbyło się w naszej szkole uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Apel z tej okazji przygotowały klasy trzecie wraz ze swoimi opiekunkami, p. M. Kamińską oraz p. J. Karolewską. Wraz z młodszymi kolegami wystąpiła Julka Borko z klasy 6d.

      Podczas apelu uczniowie nawiązali do 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

      Pani dyrektor życzyła wszystkim dużo pomyślności i wytrwałości w nowym roku, aby szkoła stała się dla uczniów drugim domem, w którym panuje miła i przyjazna atmosfera.

    • Okulary dla Afryki
     • Okulary dla Afryki

     • Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji charytatywnej

      „Okulary dla Afryki”.

      Każda para okularów powinna zawierać małą karteczkę, z opisem szkieł oka prawego (OP) i lewego (Ol). Opisane okulary trzeba włożyć do woreczka bez futerału, nie zawiązywać.

      W zakładach optycznych na terenie Czechowic można zmierzyć wartość szkieł jeśli nie znamy ich mocy. Potrzebne są  okulary przeciwsłoneczne dla dzieci i dorosłych.

      Akcję prowadzi Centrum Okulistyki i Optometrii Okulus Plus.

      Lekarze tej kliniki co roku wyjeżdżają na misję, by tam w odległej Afryce leczyć pacjentów. Każda para okularów trafi do konkretnej osoby.

      Prosimy o przynoszenie okularów do 30 września do szkoły, bezpośrednio do opiekuna wolontariatu lub do wychowawców klas.

      Z góry dziękujemy za włączenie się w tę jakże potrzebną akcję.

      Opiekun wolontariatu

      K.P