• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

• Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego

02 września 2019 roku

• godz. 8.00Msza święta szkolna z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020

• godz. 8.45uczniowie klas II, III i IV

apel z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego na sali gimnastycznej, potem spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych.

• godz. 9.45uczniowie klas V i VI

• godz. 11.30Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas I – Ślubowanie Pierwszaków. Spotkanie uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły na małej sali gimnastycznej.
        • AKCJA LATO - MRZEŻYNO 2019

Na terenie naszej gminy po raz kolejny dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach uczestniczyły w wyjazdowej „Akcji Lato 2019”, odbywającej się w nadmorskiej miejscowości Mrzeżyno.

„Akcja lato” to zadanie, które w naszej szkole jest realizowanie cyklicznie w okresie wakacji letnich. Kontynuujemy cykl wyjazdów „Szlakiem wybrzeża”. W ramach programu „Akcja Lato 2019” zorganizowany został wyjazd do Mrzeżyna – do Ośrodka Kolonijno-Wczasowego „Bryza 2” w terminie 22.06.-03.07.2019. Dzieci z naszej szkoły miały okazję spędzić 10 wspaniałych dni w pięknej nadmorskiej miejscowości – Mrzeżynie. Towarzyszyła im przepiękna, słoneczna pogoda.

W trakcie trwania wypoczynku uczestnicy:

• Zwiedzili Mrzeżyno, Trzebiatów, Rogowo, Kołobrzeg, Świnoujście, Kamień Pomorski, wyspę Wolin i Uznam – w ramach realizacji projektu „W poszukiwaniu czystego powietrza”.
            • Korzystali z kąpieli słonecznych i morskich podczas plażowania.
            • Brali udział w polowych mszach świętych odprawianych przez zaprzyjaźnionego księdza.
            • Uczyli się śpiewać szanty.
            • Korzystali z Aquaparku w Kołobrzegu i wszystkich dostępnych tam urządzeń pod okiem ratowników
            • Brali udział w konkursach plastycznych z wykorzystaniem muszelek i materiału przyrodniczego w ramach realizacji projektu „Skarby nadmorskich miejscowości”.
            • Brali udział w zabawach organizowanych przez animatora.
            • Wychodzili do restauracji na pizzę.
            • Wychodzili na lody, gofry.
            • Wzięli udział w kolonijnym mundialu 2019r.
            • Trzykrotnie brali udział w wycieczkach  do Kołobrzegu, w tym jednej z przewodnikiem. W trakcie tych wyjazdów poznali: port i jego specyfikę, parki kołobrzeskie, promenadę, molo, pomnik „Zaślubin z morzem”, odwiedzili Akademię Rycerską,  gdzie przeżyli „Piracką przygodę”, zwiedzili Stare Miasto, katedrę, Ratusz i spichlerz,
            • Korzystali z dostępnych urządzeń w Rodzinnym Parku Rozrywki „Pomerania” w Dygowie.
            • Poznali dużą część wybrzeża zachodniego podczas kolejnej całodniowej wycieczki z przewodnikiem:  przeprawa promowa z wyspy Wolin  na wyspę Uznam, zwiedzanie Świnoujścia-stare miasto, zabawy animacyjne w  forcie Gerharda, port.  Zwiedzanie Kamienia Pomorskiego – katedra, wirydarz, marina, ratusz, pałac biskupi.
            • Dwukrotnie dzieci zwiedzały Mrzeżyno i port jeżdżąc kolejką „Ciuchcią”.
            • Brali udział w różnego rodzaju rozrywkach sportowych.
            • Odwiedzili Kołobrzeg - podziwiali zachód słońca z pokładu Statku Pirackiego śpiewając szanty, których nauczyliśmy się podczas trwania wypoczynku.
            • Brali udział w „Militarnej przygodzie”, gdzie przechodzili wojskowe szkolnie prowadzone metodą musztry wojskowej
            • Codziennie przed ciszą nocną słuchały bajek-audiobooków z wykorzystaniem głośnika JBL.
            • Korzystali z atrakcji dostępnych na terenie miejscowości Mrzeżyno pod opieka wychowawcy.

Tradycją naszych wyjazdów stało się prowadzenie na bieżąco relacji fotograficznej z każdego dnia obfitującego w wiele wydarzeń – rodzice tworzący zamkniętą grupę otrzymywali codziennie zdjęcia i informacje dotyczące zajęć i wycieczek, w których uczestniczyły ich dzieci.

Podsumowując,  stwierdzamy, że „Akcja Lato Mrzeżyno 2019” przebiegała według planu, zgodnie z opracowanymi regulaminami, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa dzieci, z naciskiem na wykorzystanie jak największej ilości atrakcji, jaką dają miejscowości nadmorskie.

Podczas „Akcji Lato” zrealizowaliśmy projekt „Skarby nadmorskich miejscowości” dotowany przez Fundację LOTOS oraz projekt „W poszukiwaniu czystego powietrza”, dotowany przez Urząd Miasta Czechowice-Dziedzice. Pozyskaliśmy również sponsora: ZG PZZ „KADRA” PG „Silesia”.

Organizatorzy:

Mariola Kamińska