• ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
     • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

     • 19 czerwca 2019 roku

      8.00- msza św. w kościele pw. Św. Andrzeja Boboli

      8.45-9.15- klasy 1-3- uroczyste zakończenie roku szkolnego na sali gimnastycznej, następnie spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych

      8.45-9.15- klasy 4-5- spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych, następnie uroczyste zakończenie roku szkolnego na sali gimnastycznej

      8.45-9.15-klasy 6- spotkanie z wychowawcami w salach lekcyjnych, rozdanie świadectw

     • Nasza wielka wygrana

     •  

      Warto brać udział w konkursach. Przekonali się o tym uczniowie klasy 2a i 2b, którzy wzięli udział w konkursie ogłoszonym przez Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu. Podzielili się wiedza zdobytą w projekcie „Eksperci Programowania” z Przedszkolakami. Przeprowadzili zajęcia z wykorzystaniem mat edukacyjnych, tabletów z programem Scratch Junior oraz udowodnili, że znajomość programu WeDo nie jest im obca. Za te wszystkie działania oraz zamknięcie ich w 90-sekundowym filmiku zajęli

       1 miejsce w tym ogólnopolskim konkursie. 14 czerwca odebraliśmy swoją nagrodę w całości sfinansowaną przez Wyższą Szkołę Humanitas w Sosnowcu, czyli wyjazd do zabytkowej kopalni w Bochni, zwiedzenie Historylandu w Krakowie (gdzie zapoznaliśmy się z historią Polski „zamkniętą” w klockach Lego.

                                                                                                    Opracowała: Mariola Kamińska, Jolanta Karolewska

    • U księdza Twardowskiego
     • U księdza Twardowskiego

     • 06 czerwca 2019r. w Zespole Szkolno –Przedszkolnym nr 2 w Czechowicach-Dziedzicach odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski poezji Jana Twardowskiego. Naszą szkołę reprezentowały: Antonina Janusz z kl. 5b, Julia Borko z kl. 5d i Weronika Moc z kl. 6b.

      Tosia Janusz oraz Julka Borko za swój występ otrzymały wyróżnienia.

      Serdecznie gratulujemy!!!

    • Bajkowy Dzień Dziecka w SP5
     • Bajkowy Dzień Dziecka w SP5

     • 31 maja 2019 r. w naszej szkole odbył się radosny piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

      Obchody rozpoczęliśmy o godzinie 16.00 na hali gimnastycznej przedstawieniem pt. „Calineczka”. Spektakl przygotowała klasa 5d wraz z wychowawczynią panią Iwoną Sojką, która była pomysłodawczynią tegorocznej koncepcji pikniku.

      Po przedstawieniu nastąpiła prezentacja najbardziej znanych bajek, a po niej zgadywanie ich instrumentalnych wersji.

      Następnie wszyscy uczestnicy mogli pobrać specjalne kartki i rozpocząć wykonywanie bajkowych zadań, za wykonanie których otrzymywali pieczątki. Kartki z kompletem pieczątek wrzucali do specjalnego pojemnika i mogli już tylko oczekiwać na losowanie nagród.

      A bajkowych konkurencji było sporo: „Czerwony Kapturek” – bieg z koszykiem lub slalom, „Zygzak McQueen” – poruszanie się kapslami po podłodze, „Zaczarowany ołówek” – kolorowanki, „Krawiec Niteczka” – przetykanie sznurków przez otwory, „Jaskiniowcy” – bieg w kartonowym samochodzie, „Plastysiowy Pamiętnik” – lepienie figurek z plasteliny, „Fairytales” – angielskie nazwy bohaterów bajek.

      W sali nr 9 odbył się konkurs na „Bajkowe ciasto”, który wygrała Antosia Janusz z kl. 5b.

      Na koniec wszyscy orzeźwiliśmy się wodą lejącą ze strażackich sikawek. Mogliśmy się również posilić zajadając wspaniałe lody, hot-dogi czy frytki lub wstąpić na coś słodkiego do kawiarenki.

      Wszystkim Rodzicom zaangażowanym w pomoc organizacji tej imprezy bardzo dziękujemy. Składamy również podziękowania Radzie Rodziców, którzy ufundowali nagrody dla dzieci.

       

      Społeczność szkolna

      Szkoły Podstawowej nr 5

      w Czechowicach-Dziedzicach

    • I nagroda w Małym Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Starachowicach
     • I nagroda w Małym Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Starachowicach

     • I nagroda w Małym Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Starachowicach

      Kornelia Janusz, uczennica klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 5 w Czechowicach -Dziedzicach otrzymała "Złoty klucz do tajemnic wszechświata" oraz I miejsce XXIX w Małym Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, który odbył się w dniach 24-26 maja w Starachowicach. Kornelia godnie reprezentowała szkołę i miasto zarówno podczas konkursu jak i Koncertu Galowego, kończącego  to ważne ŚWIĘTO SŁOWA. 

      Kornelia, by dostać się do etapu ogólnopolskiego, przeszła eliminacje szkolne, powiatowe i rejonowe po których dostała rekomendacje do udziału w konkursie ogólnopolskim.

      Uczennicę przygotowywała p. Izabela Wojtasik.

      To ogromne wyróżnienie  dla małej recytatorki. Gratulujemy sukcesu Kornelii oraz Jej Rodzicom i życzymy dalszych sukcesów.

       

    • XXI EDYCJI KONKURSU RECYTATORSKIEGO „Słońce, słońce i życie...
     • XXI EDYCJI KONKURSU RECYTATORSKIEGO „Słońce, słońce i życie...

     •  Sukcesy naszych uczennic  XXI EDYCJI KONKURSU RECYTATORSKIEGO „Słońce, słońce i życie...

      W XXI Rejonowym Konkursie Recytatorskim "Słońce, słońce i życie", który odbył się w Kubiszówce 5 kwietnia 2019 r. wzięło udział 42 uczestników z całego województwa śląskiego. Nasze uczennice ponownie zaistniały na scenie zajmując wysokie miejsca i uznanie w oczach jury.

      III miejsce w kategorii klas 4-6 otrzymała: Julia Borko z klasy 5d

      I miejsce w kategorii 1-3 : Kornelia Janusz z klasy 1a

      Kornelia dodatkowo otrzymała rekomendacje do udziału XXIX Małym Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się w Starachowicach.

      Gratulujemy dziewczynom i życzymy dalszych sukcesów!

       

       

       

    • DZIECIAKI Z „PIĄTKI” NA PIĄTKĘ
     • DZIECIAKI Z „PIĄTKI” NA PIĄTKĘ

     • Dnia 4 czerwca w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu odbyła się konferencja naukowa pt. „Kompetencje przyszłości – Eksperci Programowania na start” podsumowująca uczestnictwo w projekcie „Eksperci Programowania”, współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. W projekcie brało udział ponad 800 osób ze szkół z regionu podbeskidzia. Z tej grupy tylko dwie placówki otrzymały wyróżnienie za szczególne zaangażowanie, wdrażanie nowatorskich rozwiązań, działania innowacyjne podczas realizacji zadań i bardzo dobre rezultaty w pracy z uczniami. Jedną z tych placówek jest Szkoła Podstawowa nr 5 w Czechowicach-Dziedzicach. Pani Mariola Kamińska i Jolanta Karolewska za zaangażowanie i działania we wdrażaniu projektu „Eksperci Programowania” zostały zaproszone do aktywnego udziału w panelu dyskusyjnym podczas wyżej wymienionej konferencji oraz poproszone o podzielenie się z uczestnikami konferencji swoim doświadczeniem i wypracowanymi w projekcie dobrymi praktykami.

      Zwieńczeniem projektu „Eksperci Programowania” było wzięcie udziału w konkursie „Programowanie_lubię to!” . Nowatorstwem było przeprowadzenie ewaluacji za pomocą projektu „Bawiąc się, uczymy innych”. W trakcie jego realizacji dzieci z klasy 2a i 2b przekazywały wiedzę zdobytą podczas realizacji projektu „Eksperci Programowania” przedszkolakom w czasie obchodów Międzynarodowego Dnia Misia. Praca konkursowa z tej działalności zajęła pierwsze miejsce. W nagrodę dzieci z obu klas wyjeżdżają na wycieczkę do Bochni i Krakowa. Poniżej zamieszczamy prezentację, która towarzyszyła nam w Sosnowcu oraz pracę konkursową.

                                                                                                    Opracowały: Mariola Kamińska, Jolanta Karolewska

      Sosnowiec_prezentacja.pptx​​​​​​​