• HELLO FRIENDS FROM TURKEY!
     • HELLO FRIENDS FROM TURKEY!

     • HELLO FRIENDS FROM TURKEY!

       

      W styczniu 2019 klasa 5C rozpoczęła projekt ze szkołą partnerską z Turcji, z malowniczego miasta Amasya.  Projekt  ‘About Us!’ został utworzony na platformie edukacyjnej eTwinning – jest to europejski portal wspierany przez Komisję Europejską na rzecz edukacji. Głównym założeniem projektu była wymiana korespondencji drogą elektroniczną w języku angielskim uczniów w  podobnym wieku i na podobnym poziomie językowym.

      Uczniowie z klasy 5C pod opieką wychowawcy Weroniki Kozioł wymieniali z kolegami z Turcji  e-maile, do których załączali zdjęcia i nagrania wideo. Tematy listów związane były z życiem codziennym uczniów, ich zainteresowaniami i ulubionymi czynnościami.

      Projekt, który trwał do maja, bardzo podobał się dzieciom w Polsce i w Turcji. Obie strony dowiedziały się wielu ciekawych i może czasem zaskakujących rzeczy na swój temat. Uczniowie chętnie brali udział we wspólnym pisaniu listów. Dzięki temu otwarli się na inne obyczaje czy tradycje. Pomimo różnic, uczniowie zauważyli jednak wiele podobieństw. Z pewnością projekt ten był świetnym urozmaiceniem nauki języka angielskiego, ponieważ pokazał dzieciom w praktyce po co potrzebna nam jest znajomość języka obcego!

       

                                                                        Opiekun projektu

                                                                        Weronika Kozioł

      etw_certificate_187068_pl.pdf​​​​​​​

    • "Pędzlomania... czyli zmalujmy coś"
     • "Pędzlomania... czyli zmalujmy coś"

     •  5 kwietnia w Domu Kultury w Miliardowicach odbył się Międzyszkolny konkurs plastyczny "Pędzlomania... czyli zmalujmy coś". Naszą szkołę reprezentowały: Malwina Budny z klasy 1a, Joanna Wizner z 2a oraz Maja Żurek z 3a. Dziewczynki miały za zadanie namalować farbami pracę plastyczną w określonym temacie w trakcie 90 minut. Temat prac plastycznych klas I brzmiał: "... A wiosna przyszła pieszo, po barwnym dywanie...", klas drugich- "Kwiecień-plecień, bo przeplata, trochę zimy, trochę lata", a klas trzecich: "Sekrety wiosennej łąki". Dziewczynki wykazały się niezwykłą pomysłowością i talentem, co można zobaczyć na załączonych zdjęciach. Talent dziewczynek został zauważony także przez jury, które przyznało Malwinie I miejsce w kategorii klas pierwszych, a Asi I miejsce w kategorii klas drugich. Gratulujemy sukcesu!

    • Dzieci Dzieciom
     • Dzieci Dzieciom

     •  

      Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się do akcji pomocy dla Dziecięcego Hospicjum „Świetlikowo” w Tychach.

      Ze sprzedaży galaretek i muffinek zebraliśmy 643 zł, za które zostały zakupione podkłady na łóżka i pieluchy dla dzieci. Wszystkie dary zostały przekazane        2 maja bezpośrednio do placówki przez p. W. Kozioł i K. Pódę.

      Dziękujemy kl. 6c za liczenie pieniążków oraz Antoniemu i Wojciechowi  Kozioł za pomoc w transporcie.

      Odwiedzając dzieci w hospicjum jesteśmy przekonani, że to nie koniec naszej współpracy, ale jej początek.

      Za tegoroczną współpracę otrzymaliśmy podziękowanie od kadry odpowiedzialnej za opiekę nad dziećmi.

      Zespół wolontariatu

     • Sukcesy z katechezy pełne zapału i wiedzy

     • Serdecznie gratulujemy zwycięzcom konkursów religijnych.

      W II semestrze udało się nam zdobyć 3 miejsce w konkursie piosenki religijnej w kategorii zespoły ( schola dziewcząt)

       3 miejsce w  kategorii duety ( Sandra Karpeta, Julia Kilańska).

      Były to konkursy towarzyszące w ramach Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”. Tym razem przedmiotem rozważań była Ewangelia św. Łukasza.

       Finalistą konkursu wiedzy został : Szymon Kot z kl. 6b

      Laureaci to :  Bartosz Wąsik kl. 6c , Kacper Malec kl. 5a

      W konkursie plastycznym przypowieści z Ewangelii św. Łukasza w kategorii laptbook  wyróżnienie zdobyła : Weronika Moc kl.6b.

      W miejskim konkursie wiedzy o życiu Jana Pawła II

      3 miejsce drużynowo zdobyli :

      Antonina Janusz kl. 5b i Maciej Knieżyk kl. 5d.

       

      Wszystkim serdecznie gratulujemy

      K. Póda s. Juliusza

    • Konkurs plastyczny na najpiękniejszą palmę wielkanocną
     • Konkurs plastyczny na najpiękniejszą palmę wielkanocną

     • Konkurs plastyczny na najpiękniejszą palmę wielkanocną

      Przed Świętami Wielkanocnymi w naszej szkole został przeprowadzony konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Wzięło w nim udział 12 uczniów z naszej szkoły. Uczniowie przynieśli własnoręcznie wykonane palmy, które można obejrzeć w poniższej galerii. Komisja konkursowa miała ogromny problem z wybraniem najpiękniejszej palmy, ponieważ każda z nich była ładna i pomysłowa. Po długich naradach ogłoszono werdykt:

      Klasy I-III

      ·         Miejsce I

      Igor Pępek (1a), Filip Boczar (1a)

      ·         Miejsce II

      Jan Kapias (2b)

      ·         Miejsce III

      Igor Pacyna (2a), Szymon Skarżeński (1b)

      ·         Wyróżnienia: 

      Mateusz Kucharski (1a), Franciszek Jesionek (1a), Natalia Michalczyk (1a)

      Klasy IV-VI

      ·         Miejsce I: 

      Karolina Pępek (4c), Anna Knieżyk (4c)

      ·         Miejsce II: 

      Marcin Piesiur (5e)

      ·         Miejsce III

      Julia Paszek (4b)

      ·         Wyróżnienia: 

      Łukasz Gabryś (5c), Katarzyna Burda (4d)

       

      Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Gratulujemy!                         

       

        s. Juliusza

        M. Adamczyk

    • "Tęgie głowy"
     • "Tęgie głowy"

     • 28 marca w Szkole Podstawowej nr 4 odbył się konkurs "Tęgie głowy". Naszą szkołę reprezentowali: Julia Rogol z klasy 3a, Martyna Macha i Piotr Furczyk z klasy 3b. Uczniowie musieli się zmierzyć z bardzo trudnymi zadaniami matematycznymi, związanymi głównie z logicznym myśleniem. Test trwał 60 minut, a po nim uczestnicy mieli okazję pobawić się robotami. Na koniec ogłoszono wyniki i okazało się, że nasza uczennica-Julia Rogol zdobyła III miejsce. Gratulujemy sukcesu!

     • PROJEKT "PAFNUKI UCZĄ JAK OSZCZĘDZAĆ ENERGIĘ"

     •     Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły wraz z wychowawcami p. Agnieszką Palarz oraz p .Izabelą Wojtasik wzięli udział w projekcie pt. ”Pafnuki uczą jak oszczędzać energię”, którego celem było kształtowanie wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym uczących się w szkołach podstawowych zlokalizowanych na terenie woj. śląskiego, aktywnych, proekologicznych postaw związanych m.in. z prawidłowym wykorzystaniem energii elektrycznej.

      Uczniowie otrzymali bezpłatnie książki o Pafnukach ,w oparciu o które przeprowadzony został cykl zajęć dotyczących oszczędzania energii.

      Następnie dzieci wzięły udział w konkursie plastycznym o tym samym tytule. Nasza szkoła znalazła się wśród sześciu nagrodzonych (na 27 szkół uczestniczących w konkursie).

      Dzieci  otrzymają nagrodę w postaci spektaklu teatralnego, który odbędzie się 15 maja.     

      Gratulujemy   wszystkim uczestnikom!                                                                                        

    • SPOTKANIE Z PANEM KRZYSZTOFEM PIERSĄ
     • SPOTKANIE Z PANEM KRZYSZTOFEM PIERSĄ

     • Dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach, klasa 5d wzięła udział w niezwykle ciekawym spotkaniu autorskim z panem Krzysztofem Piersą, autorem pierwszego w Polsce poradnika dotyczącego uzależnienia od gier komputerowych ,,Komputerowy ćpun”.

      Pan Krzysztof wydał także inną pozycję pt. ,,Trener marzeń”, w  której pisze w jaki sposób określić mocne i słabe strony własnego marzenia, jak wyznaczać odpowiednie priorytety i jak dosięgnąć swoich marzeń.

      Sam, jest przykładem osoby, która łączy wiele pasji (pasjonat fantastyki, modelarstwa, tworzy kanał na youtubie i gra na pianinie) i ciągle się rozwija.  Przez wiele lat był uzależniony od gier komputerowych, a teraz pomaga młodym ludziom w odnalezieniu równowagi w życiu.

       Niezwykle pozytywna osoba, dzięki której  spotkanie było niezapomnianym przeżyciem i na długo zostanie w pamięci uczestników. 

      Na pamiątkę spotkania, prawie wszyscy uczniowie (wychowawczyni także) zakupili książki pana Krzysztofa. Oczywiście z imienną dedykacją!

       

       

      Iwona Sojka