• Udział uczniów Szkoły Podstawowej  nr5 w uroczystych obchodach

100- rocznicy Odzyskania Niepodległości

pod Pomnikiem Wolności w Czechowicach -Dziedzicach

Dnia 11 listopada 2018r. delegacje uczniów ze  Szkoły Podstawowej nr 5 imienia Mikołaja Kopernika w Czechowicach – Dziedzicach, wzięły udział w  organizowanych przez Urząd Miasta Czechowic - Dziedzic rocznicowych obchodach odzyskania przez Polskę niepodległości, które w tym roku miały wyjątkowo uroczysty charakter. W tym dniu przypadła okrągła, 100- rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Dla uczczenia tego doniosłego wydarzenia uczniowie naszej szkoły wraz z innymi uczestnikami przeszli  z pocztem sztandarowym  pod  Pomnik Wolności, znajdujący się na Skwerze Stulecia, oddając hołd polskim bohaterom, złożyli  wiązankę biało- czerwonych kwiatów.