• PLANETARIUM

• We wtorek 22 czerwca w naszej szkole uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w zajęciach w objazdowym planetarium. Zapraszamy do galerii zdjęć.

• Dzień Europejski w klasach 7

• Pierwszy rok nauki języka niemieckiego uczniowie klas 7 zakończyli imprezą krajoznawczą  jaką był Dzień Europejski pod hasłem „Nasze doświadczenia z zagranicznych podróży i rola języków obcych
            w poznawaniu świata ” .

Przez tydzień od 15 -22 czerwca na zajęciach uczniowie mieli możliwość
            świętowania Dnia Europejskiego i podzielenia się swoimi przeżyciami
            z podróży, doświadczeniami językowymi zebranymi podczas rozmów
            z obcokrajowcami, zakupów, zwiedzania itp. Zdjęcia, pamiątki, kolorowe rekwizyty, materiały edukacyjne  wzbogaciły  opowieści naszych klasowych podróżników.  Zdobyli również  informacje o unijnych programach wspierających współpracę szkół europejskich.

Prezentacje krajów - ciekawostki geograficzne,historyczne i kulinarne
            Które kraje zaciekawiły naszych uczniów i uczennice w czasie zwiedzania Europy i które się najbardziej podobały?

Antonina z kl. 7b zaprezentowała Macedonię, Kacper z kl.7d przedstawił Chorwację a Maciek opowiedział o swojej pasji podróżowania pociągami do ciekawych zakątków Polski.Razem z Olgą z kl. 7c  zawędrowaliśmy do Niemiec i Austrii na skocznie narciarskie Garmisch-Partenkirchen i Bergisel oraz bajkowy zamek Neuschwanstein w Bawarii, Mateusz podzielił się swoją wiedzą o Grecji,gdzie zwiedził Akropol i podziwiał wzniesione na piaskowych skałach monastyry.

Atrakcją  były też doświadczenia z dalszych podróży poza Europę. Kacper
            z kl. 7c przekazał nam wiele ciekawych informacji o Boliwii,gdzie językiem ojczystym jest hiszpański. Wymienialiśmy nasze dotychczasowe doświadczenia językowe: w jakich językach porozumiewaliśmy się, czy byliśmy komunikatywni i jak znajomość języków ułatwia podróżowanie. Naszą szczególną uwagę zwróciła pamiątka Kacpra z Boliwii - oryginalne rzeźbione szachy.

Dziękuję klasom 7 za zaangażowanie i inicjatywę.

Ewa Dobija

• Zapraszamy na wirtualną wystawę prac plastycznych

• Uczniowie klas siódmych poznawali współczesne techniki plastyczne takie jak asamblaż i instalacja. Zapoznawali się również z elementami historii sztuki najnowszej. Mogli czerpać inspirację z twórczości współczesnych artystów takich jak np. Pablo Picasso. Na podstawie jego dzieł uczniowie mieli zaprojektować i wykonać model gitary w technice kolażu i asamblażu. Do realizacji mogli wykorzystać materiały już gotowe. Przedstawiamy wiele pomysłowych i twórczych  prac plastycznych uczniów klas siódmych przedstawiajacych gitarę.

• Lekcje plastyki realizowane metodą projektu

• W klasach siódmych w drugim półroczu roku szkolnego 2020/2021 lekcje plastyki realizowane były metodą projektu. Tematem był „Dzień ze sztuką współczesną”.  Celem projektu było zachęcanie uczniów do aktywności twórczej, popularyzacja nieszablonowej formy spędzania czasu wolnego,  rozwój zainteresowań artystycznych, oraz zapoznanie z współczesnymi formami wypowiedzi artystycznej takich jak: asamblaż, instalacja, happening, performance czy sztuka multimedialna.

Podsumowaniem projektu było wykonanie plakatów oraz przestrzennych robotów z materiałów recyklingowych oraz prezentacja ich na platformie TEAMS i  stronie internetowej szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia prac.

• Zapraszamy na wirtualną wystawę prac plastycznych

• Uczniowie naszej szkoły w drugim półroczu roku szkolnego 2020/2021 uczestniczyli w „Zajęciach rozwijających uzdolnienia” w kierunku plastycznym. Poszerzali swoją wiedzę i doskonalili umiejętności, wykonując  prace o różnorodnej tematyce i w różnych technikach. Powstało wiele ciekawych prac. Oto kilka przykładów:

• KINO 9D

• W dniach 14-15.06 do miejscowości Czechowice-Dziedzice na Plac obok

Pływalni WODNIK zawita Kino Mobilne 9D. Zawsze otwarte od 12:00 do

20:00. Jedna z atrakcji największych parków rozrywki na świecie

zamontowana na kołach. Niesamowita zabawa dla każdego, pełna

specjalnych efektów, takich jak ruchoma platforma, wiatr, woda,

magiczne okulary, klakson, dym, smyrające żyłki, wibracje i

świetny system audio. Do kina mogą przychodzić dzieci jak i

dorośli. Repertuar obejmuje bajki, kolejki górskie, dżungle,

wyścigi oraz horrory. Wielka ciężarówka, której ściana sali

rozkłada się na bok, ozdobiona jest 60 metrowymi światełkami led,

wygląda bardzo efektownie. Największy mobilny ekran w europie

zapewnia nieziemskie odczucia. Show zaskoczyło już wiele ludzi w

całej Polsce, teraz czas na ciebie!

Uwaga w pierwszy dzień wszyscy wchodzą za 15 złotych + rozdajemy

zaproszenia rabatowe na następne dni !!

Bilety Kupujemy bezpośrednio przed seansem w KASIE KINA

• PROJEKT FARMA

• W II semestrze bieżącego roku szkolnego uczniowie klas VII wzięli udział w projekcie FARMA realizowanym na lekcjach geografii. Założyliśmy, że żyjemy w środowisku mocno związanym z naturą w niedalekiej przyszłości. Warunki przyrodnicze w Polsce pozwalają na samowystarczalność rolniczą. Mieszkając i pracując na własnych, dużych farmach jesteśmy w stanie wyżywić się i produkować własną czystą energię (w tym elektryczną), a nadwyżki sprzedawać. Wszystkie farmy mają ponad 20 hektarów powierzchni. Dbając o środowisko przyrodnicze będziemy zagospodarować odpady segregując je i ponownie wykorzystując. Natomiast ścieki trafią do przydomowych oczyszczalni. Bardzo ważnym elementem jest miejsce spotkań naszych małych społeczności, w których planujemy nasze działania i rozwiązujemy ewentualne konflikty. Żyjąc blisko natury niektórzy z nas nastawili na zooterapię. Chociaż przyświecały nam te same cele każda FARMA jest inna, bo każdą tworzyli inni ludzie. W głównym holu szkolnym zostały przedstawione tylko wybrane makiety uczniów, lecz pozostałe (makiety i plany) można obejrzeć klikając w poniższe linki. Życzymy miłego odbioru!

Uczniowie klas VII

wraz z nauczycielką geografii Mariolą DębskąWoźniak