•  "Zbieramtowszkole.pl"
          • "Zbieramtowszkole.pl"

• Szkolny wolontariat zaprasza  Uczniów, Rodziców i Nauczycieli do udziału w zbiórce na cele charytatywne w ramach projektu "Zbieramtowszkole.pl".

Celem edukacyjnym Projektu "Zbieramtowszkole.pl" jest uwrażliwianie dzieci i młodzieży na potrzebę ochrony środowiska oraz promowanie postaw dobroczynnych wśród uczniów szkół i przedszkoli.

Celem charytatywnym jest zbiórka surowców wtórnych na rzecz misjonarzy w Afryce i Azji. Środki przeznaczone zostaną np. na budowę studni, stypendiów czy pożywienia dla dzieci. Staje się to możliwe dzięki darowiznom od firm recyklingowych.

W ramach Projektu  "Zbieramtowszkole.pl" w naszej placówce zbieramy:

- oryginalne klocki firmy Lego (pojedyncze, niekompletne i kompletne zestawy)

- zegarki tarczowe na rękę (niepotrzebne, nieużywane)

- telefony komórkowe- te z guziczkami i te dotykowe (stare, uszkodzone, bez baterii)

Zasady zbiórki:

1.wyżej wymienione przedmioty gromadzimy przez cały maj w domach,  a następnie  przynosimy do szkoły w wyznaczonym terminie- w ostatnim tygodniu maja (dokładną datę podamy później).

2.Przyniesione przedmioty zostaną spisane przez wyznaczone osoby (opiekunów akcji i uczniów) w danym dniu.

3. Za udział w zbiórce uczniowie otrzymają punkty dodatnie z zachowania oraz pochwały, które wpisane zostaną do 4 czerwca.

Poszukaj  :)     Popytaj  rodziny i znajomych :)    Przynieś do szkoły :)

Pomagaj!

Zachęcamy do udziału w zbiórce!

Szczegóły OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU ZBIERAMTOWSZKOLE.PL    na stronach  zbieramtowszkole.pl i zbieramto.pl

• Nasz wspólny, szkolny, taneczny CHALLENGE !!!

• Każdy z nas ma już serdecznie dość zdalnego nauczania, zdalnej pracy, izolacji, ograniczenia w kontaktach z rówieśnikami, współpracownikami czy przyjaciółmi! Czekamy z niecierpliwością na możliwość spotkania się i bycia razem. Radość można okazać na różne sposoby. Uśmiechem, gestem, wesołymi okrzykami i….TAŃCEM, a jeszcze bardziej WSPÓLNYM TAŃCEM!!!Pamiętacie jak pięknie wychodzą nam wspólne zabawy i wspólny śpiew??? Tym razem możemy pokazać jak fantastycznie potrafimy razem tańczyć! Uczniowie, nauczyciele, pracownicy obsługi szkoły. WSZYSCY!!! Południowoafrykańska piosenka ,,Jerusalema” dzięki grupie tanecznej z Angoli stała się symbolem radości z bycia częścią wspólnoty.Czy przyjmujesz CHALLENGE?! Możesz już dzisiaj zacząć uczyć się tych kilku, prostych kroków. Możesz tańczyć je razem z koleżankami i kolegami za pośrednictwem platformy TEAMS. Zaangażuj też swoich rodziców i rodzeństwo!Wszystko po to, aby po powrocie do szkoły pokazać naszą radość i uczcić ten moment wspólnym tańcem!Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej?

Klikając w ten link zobaczysz jak wygląda oryginalny taniec:

Odwiedzając w poniższy link strony obejrzysz inne wykonanie:

Gotowa/Gotowy do nauki?!

Oto proste instrukcje:

Do dzieła!

• Podsumowanie konkursu z języka angielskiego  LET’S  BAKE or COOK and video it
          • Podsumowanie konkursu z języka angielskiego LET’S  BAKE or COOK and video it

Konkurs adresowany był do uczniów klas 6-7.  Należało przesłać filmik nakręcony w języku angielskim a przedstawiający proces gotowania, pieczenia lub przygotowywania prostego dania.

Miło mi poinformować, że dwie uczennice:

Małgorzata Wróbel   kl.6b

Olena Hladkykh  kl.7d

wykazały się kuchennym profesjonalizmem i zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i spersonalizowanymi fartuszkami.

Master Chef Gosia przygotowała sałatkę 😊

Master Chef Olena przygotowała kaczkę nadziewaną jabłkami 😊

Wyglądało to wyśmienicie, a jak musiało smakować?!

Dziewczynom serdecznie gratulujemy!

Iwona Sojka

• Konkurs Słońce, słonce i życie

• Konkurs Słońce, słonce i życie  -etap szkolny kl I-III

Wyniki:

I miejsce: Zofia Kapias -kl.2b

I miejsce: Kornelia Janusz-kl 3a

II miejsce: Zofia Leja - kl. 3a

III miejsce: nie przyznano

Decyzją jury, dziewczynki zostały zakwalifikowane do etapu powiatowego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkurs Słońce, słonce i życie  -etap Powiatowy kl. I-VII

Wyniki:II miejsce: Zofia Leja -kl. 3a

II miejsce: Kornelia Janusz- kl.3a

Wyróżnienie:Tadeusz Gąsiorek -kl.5a

Miło nam poinformować, że Jury Powiatowego Konkursu zakwalifikowało Zosię i Kornelię do etapu Rejonowego, który odbędzie się 23 kwietnia 2021 r.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Dzień Kota – luty 2021

• 17 lutego obchodziliśmy Dzień Kota. Z tej okazji zorganizowane zostały 2 konkursy- plastyczny „Portret kota” oraz fotograficzny- „Nasze kotki wskakują na fotki”.

Przepiękne fotografie i ciekawe (czasem zabawne a czasem wzruszające) opisy mruczków zgłosiło do konkursu 21 uczniów z klas 1-7. Portrety kota, w różnych technikach wykonało 16 uczniów klas młodszych i 40 uczniów klas starszych.

Wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz pochwały i punkty z zachowania.

W tym dniu uczniowie klas młodszych przyszli do szkoły przebrani za koty lub w ubraniach z kocimi elementami.

Do obchodów Dnia Kota przyłączyła się także szkolna świetlica- organizując tematyczne zajęcia plastyczne.

Poniżej galeria zdjęć.

A. Ziółkowska

• Konkurs plastyczny na kartkę walentynkową- luty 2021

Z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs plastyczny na kartkę walentynkową.

Prace konkursowe wykonało 10 uczniów z klas 1-3 oraz 8 uczniów z klas 4-7.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz pochwały i punkty z zachowania.

Poniżej prezentujemy  konkursowe walentynki.

A. Ziółkowska