• Pamiątkowa „Balladyna” Juliusza Słowackiego

• Nasza szkoła wzięła udział w  Narodowym Czytaniu – akcji społecznej propagującej znajomość literatury polskiej, podczas której obszerne fragmenty dzieł odczytywane są publicznie. W tym roku wspólną lekturą był dramat romantyczny „Balladyna” Juliusza Słowackiego. Krwawa historia z morałem zainteresowała uczniów, więc chętnie wcielali się w role poszczególnych bohaterów. Ciekawe okazało się także śledzenie stale powiększającej się liczby uczestników tej akcji na całym świecie, do których grona po raz pierwszy dołączyliśmy.

Narodowe Czytanie organizowane jest od roku 2012, a jego koordynatorem pozostaje niezmiennie Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Kolejne lata to kolejne wybitne utwory i coraz nowe pomysły na ożywianie i upowszechnianie klasyki literatury.

Każdej akcji towarzyszy wydanie pamiątkowych egzemplarzy lektury, więc jeden z nich trafił także w nasze ręce. Dołączono do niego podziękowania od Pary Prezydenckiej – Agaty Kornhauser – Dudy  i Andrzeja Dudy.